Webnoviny - Svet

Boston v septembri možno aj na Slovensko

WEBNOVINY.SK

Foto: SITA/AP

MARINA DEL REY/PRAHA 17. januára (WEBNOVINY) – Nový ročník zámorskej hokejovej NHL sa asi začne v Prahe a klub Boston Bruins možno v septembri 2010 zavíta aj na Slovensko. Práve Boston by mal nastúpiť v jednom z otváracích zápasov ročníka v českej metropole proti Phoenixu. Podľa zdrojov denníka Boston Globe by Bruins mali v Európe odohrať aj pár prípravných duelov, a preto je dosť pravdepodobné, že navštívia Slovensko a Nemecko, rodné krajiny dvoch tímových hviezd Zdena Cháru a Marca Sturma. V súčasnosti v bostonskom tíme pôsobí aj ďalší Slovák Miroslav Šatan.

Zápasy NHL v Európe nie sú novinkou. V tejto sezóne začínali sezónu Detroit a St. Louis v Štokholme a Chicago s Floridou v Helsinkách. V Prahe sa duely NHL hrali v roku 2008, keď tam zavítali New York Rangers a Tampa Bay. Práve mužstvo z Floridy nastúpilo v príprave v septembri 2008 proti Slovanu Bratislava.

Stretnutie v Prahe by mala organizovať spoločnosť Česká sportovní, ktorá potvrdila informáciu o rokovaniach. Mená súperov však nie. „Rozhovory o začiatku nového ročníka NHL v Prahe stále prebiehajú a ich intenzita sa zvyšuje. Zatiaľ sme však nedosiahli žiadnu dohodu. Nie je pravdivá informácia niektorých zámorských médií, že NHL začne v Prahe zápasom Boston – Phoenix,“ cituje agentúra Mediafax tlačovú správu spoločnosť Česká sportovní. Hovorca firmy Karel Tejkal však následne doplnil: „Obe zmieňované mužstvá patria medzi tie, ktorých prípadný štart v Prahe by bol pre českých fanúšikov atraktívny.“

SITA/AFP

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM