Boston vyhral v Montreale a postúpil ďalej

<html xmlns=„http:/­/www1.webnovi­ny.sk/Newsml/xhtml­.xsd“> <head>
<title/> </head> <body>NEW YORK 23. apríla (WEBNOVINY) – V troch stredajších stretnutiach prvého kola play-off kanadsko-americkej hokejovej NHL sa predstavili iba dvaja slovenskí zástupcovia, z ktorých z víťazstva svojho tímu 4:1 na ľade Montrealu a jasného postupu ďalej sa tešil Zdeno Chára, kapitán Bostonu. Rodák z Trenčína strávil na ľade 25,5 minúty a veľkou mierou pomohol „medveďom“ k postupu medzi osmičku najlepším mužstiev aktuálneho ročník profiligyj, keď historicky najúspešnejšie mužstvo NHL vyradili z play off jasným výsledkom 4:0 na zápasy. Bratislavčan Jaroslav Halák z Montrealu tentoraz šancu v bránke Canadiens nedostal. Obranca Milan Jurčina odohral v súboji New York Rangers – Washington Capitals 2:1 celkom 12,5 minúty, ale z ľadu odchádzal porazený, lebo domáci tesne vyhrali a vyrovnali stav série na 2:2. Taký istý stav série je aj v meraní síl Calgary a Chicago. V stredu totiž „plamene“ vyhrali doma nad „jastrabmi“ z Chicaga 6:4 a o postupujúcom do ďalšieho kola vyraďovacím duelov NHL budú musieť rozhodnúť ďalšie súboje.

Výsledky 1. kola play off NHL 2008/09

VÝCHODNÁ KONFERENCIA

New York Rangers – Washington – New York Rangers 2:1 (1:0, 1:0, 0:1) – stav série 2:2 Montreal – Boston 1:4 (1:2, 0:2, 0:0) – stav série 0:4, postúpil Boston