Hokej

Boxer, nožnice i príbor: Tieto predmety chceli fanúšikovia preniesť na šampionát

Na zimné štadióny v Bratislave a Košiciach, kde sa aktuálne konajú majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji, prichádzajú niektorí fanúšikovia so zakázanými predmetmi, čo predlžuje bezpečnostné kontroly.

Ilustračný obrázok k článku Boxer, nožnice i príbor: Tieto predmety chceli fanúšikovia preniesť na šampionát
54
Galéria
Zdroj: TASR

Medzi najčastejšie zadržané predmety patria nože, manikúrové nožnice, ale aj príbory. TASR o tom informovali organizátori podujatia.

„Pri bezpečnostných kontrolách sme nútení fanúšikom tieto predmety odobrať, alebo fanúšikov smerujeme k úschovni batožiny. Tieto okolnosti predlžujú trvanie kontrol, a preto vyzývame fanúšikov, aby nenosili na jednotlivé zápasy zakázané predmety,“ povedala riaditeľka komunikácie tohoročného hokejového šampionátu Michaela Grendelová.

Na štadióny nie je dovolené nosiť predmety, ktoré by mohli ohroziť alebo obmedzovať ostatných. Medzi zakázané predmety patria napríklad zbrane, nože, pyrotechnika, tyče, boxery, píšťalky, vuvuzely, zvukové spreje, megafóny, majáky, blikače, baterky, laserové ukazovátka, elektronika s výnimkou mobilných telefónov. Taktiež fotoaparáty s teleobjektívom (kompakty), zvieratá a na štadión si nesmú ľudia nosiť ani vlastné jedlo a nápoje. Zakázané sú aj vlajky na železných či drevených tyčiach. Povolené sú len vlajky na plastových tyčiach s maximálnou dĺžkou 1,5 metra.

Hokej Slovensko: viac aktuálnych správ z hokeja

Napriek všetkým bezpečnostným kontrolám sa podľa organizátorov fanúšikovia doteraz na zápasy dostali vždy včas. Všetky zakázané predmety je možné nájsť i na oficiálnej stránke šampionátu v príručke pre fanúšika. Organizátori upozorňujú návštevníkov majstrovstiev, aby prišli na zápasy v dostatočnom predstihu a mohli sa tak podrobiť bezpečnostnej kontrole. Arény sa otvárajú 1,5 hodiny pred začiatkom stretnutí.

Pri vstupe do štadiónov čakajú návštevníkov dve úrovne kontrol. Prvá je bezpečnostná, fanúšik sa zároveň preukáže platnou vstupenkou. V rámci druhej si divák platný lístok označí. Pri vstupe do arén prechádzajú diváci bezpečnostnými rámovými detektormi kovov. Pri štadiónoch v Bratislave i Košiciach sú zriadené úschovne batožiny.

Cestu na zimné štadióny v Bratislave a Košiciach si doteraz našlo už takmer 170 000 fanúšikov. Šampionát trvá od 10. do 26. mája.

Fanúšikovia počas majstrovstiev sveta
54
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM