Webnoviny - Svet

Brankár Atlanty Pavelec je v stabilizovanom stave

WEBNOVINY.SK

Foto: SITA/AP ATLANTA 10. októbra (WEBNOVINY) – Český brankár zámorského hokejového klubu Atlanta Thrashers Ondřej Pavelec, ktorý skolaboval v úvode piatkového zápasu NHL s Washingtonom a vedomie nabral až pri prevoze do nemocnice, je mimo ohrozenia života a leží v stabilizovanom stave v opatere lekárov. Čech sa zotavuje po otrase mozgu a lekári sa snažia zistiť presnú príčinu kolapsu. Potrebné však budú ďalšie vyšetrenia. „Rozprával som sa s ním, reagoval výborne. Podrobil sa viacerým testom a zatiaľ všetko je v normále. Veríme, že to bude len dobré,“ povedal v sobotu po zápase s Tampou Bay tréner Thrashers Craig Ramsay.

Dvadsaťtriročný Čech má ako dôsledok otrasu mozgu, ktorý utrpel pri páde na ľad, bolesti hlavy. Ani on však netuší, prečo skolaboval. „Posledná vec, na ktorú si spomínam, boli rozsvecujúce sa svetlá po hymne. Ďalej si už pamätám až udalosti, keď som sa prebral v sanitke a videl pri sebe lekára,“ povedal Pavelec pre Atlanta Constitution Journal.

Pavelec skolaboval v čase, keď bola hra na opačnom konci klziska a pri ňom nebol žiaden z hráčov. Po páde na ľad bol v bezvedomí. Po prebraní sa však pýtal, ako sa darí jeho spoluhráčom na ľade. „Bol to pre mňa šok. Nikdy nechcete vidieť niečo podobné a je to jedno, či je to hráč vášho tímu alebo súper. Chceli sme potom vyhrať zápas aj preňho,“ uviedol útočník Thrashers Evander Kane. Atlanta duel nad favoritom napokon vyhrala 4:2.

Pavelec nikdy nemal podobné zdravotné problémy a pred zápasom sa cítil dobre. „Moje srdce fungovalo dobre, rovnako aj mozog. Všetko bolo v normále, ale stále sa pokúšame nájsť príčinu,“ uviedol Pavelec pre Atlanta Constitution Journal.

Krajanov kolaps nepotešil ani brankára Washingtonu Michala Neuvirtha. „Je mojím dobrým priateľom. Dúfam, že bude v poriadku. Bolo náročné sa po niečom takom sústrediť na výkon,“ povedal Neuvirth.

Pavelca draftovala Atlanta v druhom kole zo 41. miesta v roku 2005. Reprezentoval Česko na zimných olympijských hrách v roku 2010 vo Vancouveri a tiež na tohtoročných majstrovstvách sve­ta.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM