Rastislav Búgel Hokej

Brankár Hudáček vyburcoval kabínu: Padli slová, ktoré nemôžu ísť do médií!

Výkon slovenských hokejistov v treťom zápase na MS proti Dánsku bol ako deň a noc. Nástup do tretej tretiny bol v ostrom kontraste s letargiou z prvých dvoch častí a bolo jasné, že počas prestávky sa v kabíne diali veci.

Ilustračný obrázok k článku Brankár Hudáček vyburcoval kabínu: Padli slová, ktoré nemôžu ísť do médií!
31
Galéria
Zdroj: TASR

Ostrejším slovníkom čistil žalúdky predovšetkým Július Hudáček. Slovenský brankár sa v prvých dvoch tretinách prizeral bezkrvnému výkonu spoluhráčov, ktorí sa dopúšťali viacerých chýb a ich hre chýbala potrebná iskra. V druhej prestávke si vzal slovo práve Hudáček a jeho ostrejšie slová napokon zabrali.

„Začal som to ja, pretože takto sa naozaj nedá hrať. Pred treťou tretinou sme si povedali nejaké veci, ktoré sa nedajú citovať do médií,“ prezradil Hudáček.

Po stretnutí sa najviac hovorilo o tretej tretine, ktorú by slovenskí reprezentanti radi zopakovali v ďalších zápasoch. Ideálne už v tom stredajšom proti Nemecku. „Takýto príhovor asi musí prísť už pred prvou tretinou. Musí to byť iné. V tretej časti sme odrazu korčuľovali, hádzali sme sa do striel, išli nám presilovky. Ja som veril do poslednej chvíle, že Dánov zdoláme za tri body. Nemám rád to slovo, no chýbalo nám aj trochu šťastia,“ konštatoval Július Hudáček.

Na zápase Slovenska s Dánskom bolo 4544 divákov, čo je najmenej v doterajšom priebehu kolínskej časti šampionátu. Slovenské hlasivky bolo počuť, no vo štvrtom zápase bude atmosféra úplne iná. Hoci nepôjde o šláger skupiny, dá sa očakávať búrlivé prostredie s veľkou podporou domácich reprezentantov. S tými sa Slováci stretnú presne do roka a do dňa po tom, čo im vlani v Petrohrade podľahli 1:5. Bol pri tom aj brankár Hudáček. „Dobre vieme, ako sme s nimi hrali vlani. Majú vynikajúce mužstvo a dá sa očakávať, že pred plnou halou na nás vybehnú. Bude to fuška. Musíme hrať proti nim tak, ako sme hrali v tretej tretine s Dánskom,“ poznamenal Hudáček.

Slovákov nepoložila ani trojgólová strata: S Dánmi prehrali po nájazdoch
31
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: TASR

Najčítanejšie