Webnoviny - Svet

Brankársky nezmar Čobej chystá návrat medzi žrde

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 23. decembra (WEBNOVINY) – Futbalový brankár Juraj Čobej, ktorý bol jedným z hrdinov úspešného ťaženia Artmedia Petržalka v prestížnej Lige majstrov v roku 2005, chystá návrat. Ako informuje stredajšie vydanie denníka Šport, 39-ročný gólman by sa v jarnej časti sezóny mal objaviť v niektorej z nižších slovenských súťaží.

„Áno, je to pravda, túžim po návrate do futbalu ešte v pozícii aktívneho hráča,“ skonštatoval pre denník Šport Juraj Čobej, u ktorého len niekoľko dní po skvelom výkone v zápase LM Artmedia – Porto v decembri 2005 diagnosti­kovali nádor na ľavej strane mozgu.

Operácia bola úspešná a 20. mája 2006 sa Čobej symbolicky na dve minúty postavil medzi žrde v drese slovenskej reprezentácie v prípravnom stretnutí s Belgickom. Rovnako symbolické dve minúty odchytal aj počas rozlúčky s najvyššou súťažou (31. mája 2006 v zápase Artmedia – Inter).

Lenže po 312 dňoch sa brankársky nezmar, ktorý už chytal v ochrannej prilbe, objavil na trávniku opäť v celom zápase. V sobotu 14. októbra, takmer presne 10 mesiacov od náročnej operácie mozgového nádoru, sa na celých 90 minút postavil do bránky v stretnutí II. ligy – skupina Západ medzi Artmedia Petržalka „B“ – Nemšová.

V máji 2007 sa Čobej znovu vrátil aj do Corgoň ligy v súboji 11. kola nadstavbovej časti skupiny o titul proti MFK Košice (3:2). S výnimkou spomenutého krátkeho dvojminútového intermezza v máji 2006 predtým naposledy chytal v najvyššej slovenskej súťaži v novembri 2005.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM