Webnoviny - Svet

Braňo Jobus, Lavagance aj Ašot Haas na Voices Live 24

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 14. septembra (WBN/PR) – Ojedinelá kombinácia hudby, literatúry, sklárskeho umenia, komiksu a krátkych filmov z produkcie Voices je po lete späť. Rokenroloví samuraji Lavagance tu po prvý krát zložia elektrické zbrane a odhalia akustickú podobu svojich pesničiek. Druhým hudobným hosťom bude nový elektronický projekt na slovenskej scéne Dynamo Team. Diváci uvidia krátky film o časopise Dobrá škola a spoznajú najnovšiu knihu neprehliadnuteľného hudobníka z Vrbového Braňa Jobusa. Multižánrový program spestrí výtvarný umelec Ašot Haas, ale aj animovaná komiksová postavička Rudo. Septembrová Voices Live 24 sa uskutoční vo štvrtok 22. 9. 2011 o 19:00 h v divadle Heineken Tower Stage v Bratislave.

Voices Live 24 prinesie dve slovenské hudobné skupiny, ale aj tri premiéry krátkych filmov Voices. V špeciálnej unplugged podobe sa prvýkrát vo svojej kariére predstavia rockovo-elektronickí Lavagance na čele so spevákom a producentom Marekom Rakovickým. Duo Dynamo Team je novým hudobným projektom Michala Štofeja z kapely Hudba z Marsu. Na Voices Live Dynamo Team odohrá svoje vôbec prvé vystúpenie na Slovensku a zároveň sa objaví aj na plátne v novej časti videosérie Hudobné úlety.

Voices tiež premietne nový film aj zo série Nápad sa ráta o časopise Dobrá škola, ktorého šéfredaktorom a zakladateľom je Vlado Burjan. Vizuálne umenie bude na septembrovej lajfke reprezentovať výtvarník a sklársky umelec Ašot Haas. Širokospektrálny výtvarník porozpráva o večnej potrebe hľadať nové spôsoby vyjadrenia sa prostredníctvom svojej tvorby.

Hudobníka, spisovateľa a spoluorganizátora festivalu Vrbovské Vetry Braňa Jobusa návštevníci spoznajú prostredníctvom krátkej čítačky z jeho najnovšej knihy pre deti Ako Muflón Ancijáš cestoval na západ. Po nej sa jej autor predstaví aj ako spevák vlastného hudobného projektu Abusus.

Večer plný zážitkov odľahčí vtipná komiksová postavička Rudo dramaturga Daniela Majlinga v novej animovanej časti s výstižným názvom O zmysle života.

Po programe budú pre návštevníkov tradične pripravené chutné špeciality z Chránenej kaviarne Medzi nami vytvárajúcej pracovné príležitosti pre ľudí s duševnými poruchami. Zároveň aj handmade vecičky od dizajnérov združených na portáli SAShE.sk. Pódium a scénu doladí kartónový nábytok a eko doplnky z portálu Greenoffice.sk.

Voices Live 24 sa uskutoční vo štvrtok 22. septembra 2011 od 19:00 do 21:00 h v divadle Heineken Tower Stage (Tower 115) na Pribinovej 25 v Bratislave. Priamy prenos a záznam sledujte aj na www.metoo.sk/voicestv.

Hlavnými partnermi podujatia sú Západoslovenská energetika, Slovak Telekom, Nadácia Slovenskej sporiteľne, Nadácia SPP a Ministerstvo kultúry SR. Partnermi sú Heineken Tower Stage, Sashe.sk a Greenoffice.sk, mediálnymi partnermi sú Webnoviny.sk, Citylife.sk a Rádio_FM.

Viac na www.voices.sk/Voices_Live_24, predpredaj vstupeniek v cene 5 € v sieti Ticketportal.

Nezisková organizácia Voices od svojho vzniku na jar 2008 podporuje aktívnosť, tvorivosť a otvorené myslenie. Organizuje vzdelávacie semináre, verejné multižánrové podujatia a pripravuje krátke videofilmy na internet.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM