Slovenskí hokejisti si nezahrajú vo štvrťfinále domácich MS. Rozhodlo o tom víťazstvo USA nad Nemeckom 3:1, po ktorom Američania skompletizovali postupovú štvoricu z košickej vetvy šampionátu. Slováci budú vo štvrťfinále chýbať šiestykrát po sebe.

Ilustračný obrázok k článku Brány štvrťfinále sa zatvorili: Nemci nám nepomohli, Američania sa tešia z postupu
17

Zápas sa začal viacerými príležitosťami na oboch stranách. Do vedenia však išli na radosť početnej skupiny slovenských fanúšikov Nemci, keď Tiffels zblízka prestrelil Schneidera – 1:0.

Už o necelé dve minúty však z typickej pozície presadil Van Riemsdyk, ktorý tečoval strelu Kellera – 1:1. V druhej časti gól nepadol, keďže Eichel, Kane či Michaelis svoje nádejné šance nepremenili.

Američanov nasmeroval do štvrťfinále Larkin, ktorý v 51. minúte využil prihrávku Van Riemsdyka. Víťazstvo zámorského tímu potvrdil v 57. minúte Eichel, ktorý strelou bez prípravy využil presilovku.

Nemecko – USA 1:3 (1:1, 0:0, 0:2)

Góly: 12. Tiffels (Draisaitl) – 14. Van Riemsdyk (Keller, Martinez), 51. Larkin (Van Riemsdyk, Martinez), 57. Eichel (Kane, Suter). Rozhodovali: Stano (SR), Öhlund (Švéd.) – Sormunen (Fín.), Vanoosten (Kan.), vylúčení: 1:2 na 2 min., presilovky a oslabenia: 0:0, 6293 divákov.

Hokej Slovensko: viac aktuálnych správ z hokeja

Nemecko: Niederberger – M. Müller, Holzer, Y. Seidenberg, Nowak, Schopper, Reul, J. Müller – Tiffels, Draisaitl, Kahun – Ehliz, Hager, Mauer – Plachta, Michaelis, Eisenschmid – Bergmann, Noebels, Loibl

USA: Schneider – Martinez, Suter, Hanifin, Skjei, Fox, Q. Hughes, Wolanin – Kreider, Eichel, J. Hughes – Kane, Larkin, DeBrincat – Keller, White, Van Riemsdyk – Ryan, Glendening, Vatrano