Webnoviny - Svet

Bratislava bude mať charterové lety do Salerna

WEBNOVINY.SK

Foto: SITA/APBRATISLAVA 3. novembra (WEBNOVINY) – Bratislave pribudne v budúcoročnej letnej sezóne nové charterové letecké spojenie s juhotalianskym stredomorským letoviskom Salerno v regióne Kampánia. Letecký prepravca Danube Wings plánuje prevádzkovať lety na spomínanej trase zatiaľ dvakrát týždenne 70-miestnym lietadlom ATR-72 pre turistov cestovných kancelárií Satur Travel a Fifo. Na stredajšej prezentácii pripravovanej leteckej linky o tom informoval Jozef Bebiak, obchodný riaditeľ spoločnosti VIP Wings, a.s., ktorá prevádzkuje lety Danube Wings. Dodal, že charterovú leteckú prepravu plánujú začať v júni a kapacitne ju môžu zabezpečovať do konca septembra budúceho roku. Let z Bratislavy do Salerna by mal trvať dve a pol hodiny. V prípade záujmu môže byť medzi oboma mestami otvorená aj pravidelná letecká linka.

Memorandum o spolupráci s cestovnými kanceláriami pri otvorení charterovej linky podpísali prezident Obchodnej komory v Salerne a Združenia talianskych obchodných komôr vo svete Augusto Strianese a prezident Taliansko-slovenskej obchodnej komory Ignacio Jaquotot. Iniciátorom leteckého spojenia a zároveň rozvoja turizmu medzi Slovenskom a regiónom Kampánia, Bratislavou a Salernom bol taliansky touroperátor Fadi Incoming Services.

Z Talianska prichádza na Slovensko ročne okolo 60 tis. návštevníkov, povedal generálny riaditeľ Slovenskej agentúry pre cestovný ruch (SACR) Peter Belinský. Podľa neho je to málo, ale agentúra otvorila v lete zastúpenie v talianskej Bologni a bude informovať Talianov o Slovensku, čím by ich počet u nás mal narastať.

„Predbežne sme zatiaľ dohodli dni prevádzky – pre Satur v nedeľu, pre Fifo v utorok. Dohodli sme sa na cenových reláciách. Zatiaľ sme nevyžiadali tzv. sloty, to znamená časy odletu z Bratislavy a príletu do Salerna. To všetko, predpokladáme, že ukončíme včítane nášho letového poriadku do konca tohto roku. Je to štandardná prax v príprave letového poriadku na letné obdobie,“ povedal Bebiak pre agentúru SITA. Vyťaženie lietadla pri charterových letoch by malo byť podľa neho takmer 100-percentné, závisieť to však bude od predajcu. Záujem o využitie menšej kapacity letov do Salerna majú aj iné cestovné kancelárie a podľa toho sa rozhodne o charterovej alebo pravidelnej linke.

O možnosti zavedenia pravidelnej linky do Salerna Bebiak povedal, že jej vyťaženosť by musela byť aspoň 50 %. Predaj minimálnej kapacity nie je s cestovnými kanceláriami ešte uzatvorený, preto ešte podľa Bebiaka nemožno potvrdiť zavedenie tretieho spojenia do Salerna. Dĺžka prevádzkovania letov na tejto linke podľa neho závisí od záujmu cestovných kancelárií.

Počas zimného letového obdobia Danube Wings prevádzkuje 24 pravidelných letov týždenne na linkách z Bratislavy do Bazileja a Košíc a štyri pravidelné lety týždenne na vnútroštátnych talianskych spojoch z Bologne do Crotone a Reggio di Calabria. V Taliansku prevádzkoval v letnej sezóne okrem dvoch uvedených aj pravidelné lety z Bergama do Crotone a Olbie či charterové spoje z Bologne na ostrov Lampedusa a do iných miest. „Pokiaľ sa týka budúceho roku, rokujeme s viacerými operátormi. Máme pripravených viacero projektov,“ dodal Bebiak. Danube Wings by mal poskytovať charterové lety pre rakúskeho operátora z talianskeho Rimini do Viedne, Linzu a Grazu, ako aj do Lyonu, Toulouse a Paríža. Plánuje tiež zabezpečovať nepravidelné lety z ďalšieho talianskeho letiska v Pescare do Splitu, či z Bologne a Rimini na Lampedusu. Danube Wings tiež pripravuje rozšírenie pravidelných a otvorenie nových liniek v rámci Talianska.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM