Webnoviny - Svet

Bratislava bude mať multifunkčnú čipovú kartu

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 2. mája (WEBNOVINY) – K zefektívneniu a zjednodušeniu prístupu občanov k službám v doprave, kultúre, športe či v spoločenskom živote má prispieť Bratislavská mestská karta. Ide o multifunkčnú čipovú platobnú kartu, ktorá je podľa Aleny Crhovej z oddelenia marketingu a cestovného ruchu bratislavského magistrátu unikátnym projektom a v oblasti doteraz používaných platobných kariet jedinečným riešením. Návrh tohto projektu odsúhlasili mestskí poslanci na svojom poslednom rokovaní. Primátor hlavného mesta Andrej Ďurkovský má do 30. júna uzatvoriť zmluvy s bankami a ďalšími partnermi projektu, do 31. októbra má mestskému zastupiteľstvu predložiť informáciu o pripravenosti projektu. Karty by mohli začať vydávať začiatkom budúceho roka.

Multifunkčná platobná karta má mať podľa Crhovej vizuál mesta a popri štandardnej platobnej funkcii a funkcii mikroplatieb bude na jednom čipe obsahovať softvérové aplikácie pre komunálnu sféru, tiež poskytovanie zliav či lokalitných programov. Karta má zlepšiť komunikáciu mesta s obyvateľmi a podporiť ich lojalitu k mestu, vytvoriť marketingový nástroj rozvoja služieb samosprávy a optimalizácie ich financovania. Tiež má vytvoriť nástroj na podporu sociálnej politiky mesta prostredníctvom programu benefitov a ponúknuť efektívnejšie riešenie platieb, napríklad v mestskej hromadnej doprave. V súvislosti s prechodom na euro má mestská karta podporiť bezhotovostné mikroplatby v sieti obchodu a služieb, čím zjednoduší manipuláciu s mincami.

Do projektu by sa malo postupne zapojiť deväť bánk, ktoré budú Bratislavskú mestskú kartu vydávať záujemcom na základe vyplneného dotazníka. Karta bude vydávaná v prvej etape len obyvateľom mesta s trvalým bydliskom v Bratislave, pre študentov a dôchodcov aj bez trvalého bydliska. Následne budú tvoriť osobitnú cieľovú skupinu aj turisti. Do projektu by sa mali zapojiť aj Železničná spoločnosť Slovensko, autobusová doprava Slovak Lines, a.s., Dopravný podnik Bratislava a príspevkové organizácie hlavného mesta BKIS, Zoologická záhrada, STaRZ, Mestské múzeum, galéria a knižnica ako aj Marianum.

SITA

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie