Webnoviny - Svet

Bratislava Business Center 1 sa rozšíri o nový komplex

WEBNOVINY.SK

Ilustračné foto: Business Center BRATISLAVA 9. december (WEBNOVINY) – Rakúska spoločnosť CA Immo Group začala tento týždeň výstavbu komplexu, ktorý rozšíri administratívne centrum Bratislava Business Center 1 (BBC 1). Nový projekt s názvom BBC 1 Plus vyrastie na križovatke ulíc Plynárenskej a Jarabinkovej a jeho hodnota sa podľa rakúskeho investora vyšplhá na 32 mil. eur. Predpokladaný termín dokončenia je august 2012. BBC 1 Plus ponúkne 13 poschodí s celkovou prenajímateľnou plochou približne 15 900 metrov štvorcových a 313 parkovacích miest priamo v objekte. Momentálne má spoločnosť CA Immo zazmluvnených tisíc metrov štvorcových. "Prvé predprenájmy už máme uzatvorené a sme presvedčení, že ďalšie nájmy dosiahneme už na začiatku roka 2011,“ uviedol výkonný riaditeľ CA Immo Group Bruno Ettenauer.

Podľa Ettenauera spoločnosť v súčasnosti eviduje evidentné oživovanie trhu. CA Immo podľa jeho slov očakáva, že miestny nájomný trh získa v nasledujúcich mesiacoch ďalšie pozitívne impulzy, a preto sa firma rozhodla pokračovať v projekte Bratislava Business Center 1 Plus práve v tomto čase. Generálnym dodávateľom projektu BBC 1 Plus sa stala spoločnosť Bilfinger Berger, financovanie bude zastrešovať rakúska Raiffeisen Landesbank Niederösterreich-Wien. Firma Bilfinger Berger považuje situáciu na Slovensku za veľmi sľubnú, pričom podľa slov jej výkonného riaditeľa Rudolfa Krafta bude význam slovenského trhu čoraz viac narastať.

Spoločnosť CA Immo vznikla v roku 1987. Zaoberá sa developmentom a investíciami v oblasti komerčných nehnuteľností v Rakúsku, Nemecku a východnej Európe. Celkový majetok spoločnosti dosiahol k 30. septembru 2010 približne 3,7 miliárd eur. CA Immo je kótovaná na viedenskej burze a v súčasnosti má v obehu okolo 90 % svojho imania.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM