Webnoviny - Svet

Bratislava pokračuje s postrekom proti komárom

WEBNOVINY.SK

Bratislava pokračuje s postrekmi proti komárom. Foto: SITA/Ľudovít Vaniher BRATISLAVA 16. júla (WEBNOVINY) – Bratislavský magistrát pokračuje s postrekom komárov letecky i pozemne až do soboty. Pre agentúru SITA to uviedla hovorkyňa primátora Beatrice Szaboóvá. Hlavné mesto zabezpečilo ďalšie postreky komárov. Postrekuje sa certifikovanou látkou Kontakt, ktorá je pre človeka neškodná a obyvateľom mesta nehrozí žiadne nebezpečenstvo. V sobotu od 5:00 do 8:30 budú letecké postreky pokračovať v mestskej časti Rača, Devínska Nová Ves, Lamač a v severnej časti Starého Mesta.
S ďalšou vlnou postrekov proti komárom sa začalo ešte vo štvrtok v ranných hodinách v mestských častiach Karlova Ves, Devín, Dúbravka a vo vybraných lokalitách Ružinova – išlo o pozemné postreky. Tie chce mesto aplikovať počas víkendu aj v Novom Meste, Rači a v Jarovciach a vo vybraných lokalitách v Ružinove a v Petržalke. Letecké postreky sa začali dnes ráno o 5:00 v mestských častiach Devínska Nová Ves, Karlova Ves, Dúbravka, časť Lamača, postrekovala sa časť Nového Mesta, Kramáre, Koliba, oblasť od Prístavného mosta po most Lafranconi, Staré Mesto – okrem Horského parku a v mestskej časti Petržalka – okolo Draždiakov, Dostihovej dráhy a Chorvátskeho ramena – výlučne v ochrannom pásme č. 1, pričom sa vynechávali vodné plochy.

„Dôvod prečo sa postrekuje predovšetkým skoro ráno je ten, že komáre sú najaktívnejšie, je najnižšia denná teplota (pre efektívnejší dopad účinnej látky) a včely sú v úľoch,“ uviedla Szaboóvá. Letecké postreky zabezpečujú dve lietadlá určené na aplikáciu postrekov (AN 2 – dvojplošník a Z 137 Turbočmelák). Lietadlá sú zo spoločnosti Aeroslovakia Nitra.

V júni hlavné mesto zabezpečilo postreky podľa požiadaviek v 10 mestských častiach (Staré Mesto, Dúbravka, Rača, Jarovce, Karlova Ves, Čunovo, Devínska Nová Ves, Lamač, Nové Mesto a Devín) a preinvestovalo sa 116 000 eur. Ostatné mestské časti robia postreky buď vo vlastnej réžii alebo nepostrekujú vôbec.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM