Webnoviny - Svet

Bratislava Street Art Festival priblíži pouličné umenie

WEBNOVINY.SK

Foto: Ilustračné foto SITA/APBRATISLAVA 6. júna (WEBNOVINY) – V Bratislave sa bude v druhej polovici júna po prvý raz konať festival pouličného umenia Bratislava Street Art Festival. Podujatie, ktoré bude súčasťou Kultúrneho leta a Hradných slávností 2011, sa uskutoční 17. až 19. júna v Batelieri na Továrenskej ulici a následne 23. až 25. júna v uliciach Starého mesta. Na oboch miestach sa predstavia vystupujúci nielen zo Slovenska. Organizátori festivalu pre návštevníkov pripravili ohňové šou, graffiti, street art, žonglérske a cirkusové vystúpenia, tanečné vystúpenia, workshopy i divadlo.

„Festival je interaktívny a je pre každého – pre malé deti i tých najstarších. To, že pouličné umenie je pre všetkých, je v podstate jeho hlavnou charakteristikou,“ uviedol na pondelňajšej tlačovej besede Andrej Šoltés z pohybovej sekcie festivalu. Na svoje si teda prídu aj tí najmenší, pre ktorých bude pripravený napríklad program Maľúj!! Medzinárodného domu umenia pre deti Bibiana pod taktovkou Rasťa Sliackeho či divadelné predstavenie O větrném králi od absolventov DAMU.

Na Bratislava Street Art Festivale vystúpi podľa organizátorov okrem iných 15 streetartistov, 25 divadelníkov a 10 tanečníkov s ohňom a žonglérov. Dovedna pripravil organizačný tím 60 hodín streetartovej zábavy. Šoltés v rozhovore pre agentúru SITA poznamenal, že festivalové diela, ktoré sa budú dať preniesť, postupne predstavia aj v ďalších slovenských mestách. Po skončení Bratislava Street Art Festivalu by ich mali vystaviť v bratislavskom Múzeu dopravy, potom v Košiciach, Nitre a tiež na Street Art Communication Festivale. Ten sa bude konať 15. až 21. augusta.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM