Webnoviny - Svet

Bratislava vyzbierala počas Dňa narcisov vyše 200-tisíc eur

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 14. apríla (WEBNOVINY) – V Bratislave sa v piatok 13. apríla na Deň narcisov podľa predbežných údajov vyzbieralo 202 200, 31 eur.

V poradí 16. ročník Dňa narcisov, verejno-prospešnej finančnej zbierky Ligy proti rakovine sa konal aj v ďalších mestách Slovenska. Ako ďalej agentúru SITA informovala PR manažérka Ligy proti rakovine SR Martina Myjavcová – Slušná, „vzhľadom na náročnosť sčítania a overovania údajov bude presný a oficiálny výsledok známy približne v polovici budúceho týždňa a výsledok zbierky za celé Slovensko približne do mesiaca“.

Počas Dňa narcisov dostala Liga proti rakovine od darcu, ktorý si želá zostať v anonymite, vzácny šperk zo žltého a ružového zlata, ktorý zdobí 192 diamantov, pričom 143 z nich je žiarivo žltých a 49 bezfarebných s najvyšším stupňom čistoty. K šperku v tvare brošne pripojil aj certifikát potvrdzujúci jeho kvalitu.

Liga proti rakovine vystaví šperk od 17. do 22. apríla na autosalóne v bratislavskej Inchebe. Aký bude ďalší osud daru, bude informovať liga po ukončení výstavy.

Heslom aktuálneho 16. ročníka zbierky bolo „13. apríla môže pomôcť každý“. Liga proti rakovine tým dala najavo, že podporiť jej projekty možno nielen finančne, ale aj ideovo. Do tohtoročného Dňa narcisov sa zapojilo 16 273 dobrovoľní­kov zo 716 zmluvných spoluorganizátorov zbierky zo škôl, skautských oddielov, mestských a obecných úradov, spolkov Slovenského Červeného kríža, nemocníc, firiem či záujmových klubov. Deň narcisov podporili aj herci zo seriálov Ordinácia v ružovej záhrade a Druhý dych, starostovia mestských častí Bratislavy i tváre projektu Avon proti rakovine prsníka.

Podporiť zbierku Deň narcisov na projekty z oblasti onkológie sa dá aj dobrovoľným finančným príspevkom na účet zbierky s číslom 2629740400/1100 do 23. apríla. Ďalšou možnosťou je do pondelka 16. apríla poslať SMS s ľubovoľným textom na číslo 848 v sieti všetkých mobilných operátorov. Cena jednej SMS sú dve eurá. Operátori odvedú na zbierku celú sumu a samotné zaslanie SMS zákazníkovi nespoplatňujú. Viac informácií možno nájsť na webstránke Ligy proti rakovine – http://www.lpr.sk.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM