Webnoviny - Svet

Bratislavská župa hľadá v Bruseli spojencov

WEBNOVINY.SK

Zľava: Prezident Regiónu Piemont v Taliansku Roberto Cota a predseda BSK Pavol Frešo.Foto: SITA/BSKBRATISLAVA 30. júna (WEBNOVINY) – Spolupráca regiónov pri príprave budúceho programovacieho obdobia 2014 – 2020 bude kľúčová pre získanie prostriedkov z fondov Európskej únie aj pre regióny s vyšším ako priemerným HDP na obyvateľa.

Zhodli sa na tom na dnešnom stretnutí vo Výbore regiónov EÚ v Bruseli bratislavský župan Pavol Frešo a prezident Regiónu Piemont v Taliansku Roberto Cota. Výbor regiónov je zhromaždenie Európskej únie združujúce 334 regionálnych zástupcov z 27 členských štátov. Agentúru SITA o tom informoval Radko Duda z Odboru komunikácie a propagácie Bratislavského samosprávneho kraja (BSK).

Podľa župana Freša veľké projekty v doprave, vzdelávaní či výskume nie je možné realizovať bez finančnej podpory Európskej únie. Bratislavský kraj bude preto intenzívnejšie koordinovať svoje postupy aj v Európskej komisii s regiónmi, ktoré sú v rovnakej pozícii ako Bratislavský samosprávny kraj a majú podobné priority. Región Piemont má 4,3 mil. obyvateľov, jeho hlavným mestom je Turín. Zaujímavým pre oblasť spolupráce medzi regiónmi je vinohradníctvo, ale aj inovácie a výskum v oblasti energetiky.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM