Regióny Rôzne

Bratislavské kúpaliská budú otvorené dlhšie. Zníži sa aj vstupné na posledné hodiny

Predĺžiť prevádzkové hodiny kúpalísk sa Správa telovýchovných a rekreačných zariadení rozhodla vzhľadom na predpoveď počasia a prognózu veľkých horúčav počas ďalších dní.

Ilustračný obrázok k článku Bratislavské kúpaliská budú otvorené dlhšie. Zníži sa aj vstupné na posledné hodiny
5
Galéria
Zdroj: TASR

Bratislavské mestské kúpaliská budú v nasledujúcich horúcich dňoch otvorené do 20:00 hod. Okrem kúpalísk Delfín, Tehelné pole a Rosnička, ktoré majú do 20:00 hod. v týchto dňoch otvorené v rámci bežných prevádzkových hodín, sa oddnes do 10. augusta o hodinu predlžuje aj prevádzka kúpalísk v Lamači, Rači a Krasňanoch.

Po štvrtej za euro

„K predĺženiu prevádzkových hodín sme pristúpili vzhľadom na aktuálnu predpoveď Slovenského hydrometeorolo­gického ústavu (SHMÚ) a prognóze veľkých horúčav na ďalšie dni,“ informovala Zuzana Zúbeková z oddelenia marketingu a športu Správy telovýchovných a rekreačných zariadení (STaRZ), pod ktorú kúpaliská patria.

V prvej augustovej dekáde STaRZ rovnako znižuje vstupné pre návštevníkov, ktorí sa na kúpaliská vyberú po 16:00 hod. „Oddnes do 10. augusta je po 16:00 hod. vstupné jedno euro,“ informovala Zúbeková. Znížená cena vstupného platí aj počas najbližšieho víkendu.

Cisterny v meste

K opatreniam súvisiacim s horúčavou pristúpil aj Magistrát hlavného mesta SR Bratislavy. Pitný režim pre obyvateľov a návštevníkov metropoly budú dopĺňať tradičné cisterny s pitnou vodou Bratislavskej vodárenskej spoločnosti (BVS). Tie budú umiestnené na Hlavnom námestí od 11.00 do 17.00 h a na Poštovej ulici medzi 10.00 a 16.00 h.

O osvieženie sa však postarajú aj pitné fontánky, ktorých je v meste desať. Sú napr. na Hviezdoslavovom, Hlavnom a Župnom námestí i Námestí SNP, na Panskej ulici alebo v letnej čitárni u Červeného raka. Ďalším z opatrení bratislavskej samosprávy bude podľa hovorkyne hlavného mesta Zuzany Onuferovej častejšie polievanie ciest.

„Hlavné mesto zaistí počas dní s teplotou nad 30 stupňov Celzia vo väčšej miere kropenie rozpálených ciest v centre mesta,“ doplnila Onufer s tým, že sa tým zároveň zníži prašnosť a o niekoľko stupňov sa schladí vozovka i ovzdušie.

Bratislavské kúpaliská
5
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM