Webnoviny - Svet

Bratislavské letisko vyberie upratovaciu firmu cez e-aukciu

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 26. augusta (WEBNOVINY) – Bratislavské letisko opätovne vyhlásilo verejnú súťaž na upratovacie služby za predpokladanú cenu 1,4 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty. Plánuje pritom použiť elektronickú aukciu. Ide o upratovanie 16 letiskových objektov a vonkajších priestorov o celkovej výmere 41 825 štvorcových metrov a upratovanie lietadiel. Podľa letiska majú byť tieto služby poskytované počas dvanástich mesiacov od 1. novembra 2011 do 31. októbra 2012.

S víťazom súťaže letisko uzavrie dodatok k zmluve na upratovanie druhej časti letiskového terminálu po jeho uvedení do prevádzky v predpokladanom termíne v júni budúceho roku, a to o celkovej výmere asi 15 tis. štvorcových metrov. Aukcia je plánovaná 22. septembra, pričom uchádzači môžu požiadať o súťažné podklady do 9. septembra. Jednou z podmienok účasti je predloženie zoznamu poskytnutých služieb pri upratovaní objektov v rokoch 2008 až 2010. Minimálne jedna zákazka musí mať objem vyše 700 tis. eur bez dane.

Predchádzajúci tender na upratovacie služby letisko vyhlásilo koncom januára tohto roka. Po rozhodnutí Úradu pre verejné obstarávanie letisko súťaž v apríli zrušilo, aj keď s dôvodmi rozhodnutia sa nestotožnilo. Podľa úradu súťažné podklady týkajúce sa kritérií na vyhodnotenie ponúk boli nejednoznačné a predmet zákazky bol navyše neúplne opísaný, čo je v rozpore s princípmi transparentnosti a hospodárnosti verejného obstarávania. Úrad vtedy zároveň vyhovel námietkam jedného z uchádzačov proti podmienkam v súťažných podkladoch.

Spoločnosť Letisko M. R. Štefánika – Airport Bratislava, a.s. je zapísaná v Obchodnom registri SR od mája 2004, disponuje základným imaním vo výške 292,428 mil. eur. História letiska siaha do roku 1946. Spoločnosť je v úplnom vlastníctve štátu, keď Fond národného majetku spravuje 50,30 % akcií a ministerstvo dopravy 49,70 % akcií.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM