Bratislavské NAJ: Viete, ktorá ulica v hlavnom meste je najdlhšia?

Bratislava je plná rôznych NAJ. Viete, komu patrí prvenstvo medzi najdlhšími ulicami? Poradíme vám. Meria viac ako 6,5 kilometra.

Bratislava je spleťou širokých štvorprúdových ulíc, hlavných ciest i úzkych starých uličiek a peších zón. Rozmýšľali ste niekedy nad tým, ktorá z nich je tá najdlhšia? Nemusíte sa trápiť, my vám to prezradíme.

Z Devína až do Karlovky

Najdlhšou ulicou v Bratislave je Devínska cesta, ktorá spája mestské časti Karlova Ves a Devín. Začína sa na mieste, kde sa spája Karloveská ulica s Botanickou a tiahne sa až po Slovanské nábrežie v Devíne. Jej celková dĺžka je 6,57 kilometra.

Devínska cesta je dôležitou tepnou západnej časti štvrtého bratislavského okresu. Z jednej strany ju lemuje Dunaj a jeho ramená a z druhej strany je vo väčšine úseku obkolesená Devínskou Kobylou. Popri časti cesty vedie aj oddelená cyklotrasa.

Problémy na Devínskej ceste

S najdlhšou bratislavskou ulicou sa spájajú aj nepríjemné situácie. V septembri 2014 sa do priestoru medzi ulicou Nad Sihoťou a Devínskou cestou zosunula zemina a blato, pričom dĺžka zosuvu bola 15 metrov. Tento rok v apríli sa zasa zo svahu nad Devínskou cestou zrútili veľké kusy skál.

Aj z tohto dôvodu chce mesto zrealizovať komplexnú rekonštrukciu Devínskej cesty. Generálny investor Bratislavy dokonca vyhlásil verejné obstarávanie na vypracovanie projektovej dokumentácie zamýšľanej opravy komunikácie, ale do súťaže sa nikto neprihlásil, a tak ju zrušili.

Zdroj: Google Maps
Zdroj: bratislava.dnes24.sk

Odporúčame