Milan Hanzel Šport Tenis

Bratislavské NTC čaká zápas roka! Kto odpáli súboj odvekých rivalov? FOTO

Slovenská tenisová dvojka Jozef Kovalík a česká jednotka Jiří Veselý nastúpia zajtra o 16.00 h v dvojhre duelu o postup na finálový turnaj Davisovho pohára.

Ilustračný obrázok k článku Bratislavské NTC čaká zápas roka! Kto odpáli súboj odvekých rivalov? FOTO
Zdroj: instagram

V druhom singli si na antuke v bratislavskom NTC zmerajú sily slovenská jednotka Andrej Martin s českou dvojkou Lukášom Rosolom. Rozhodol o tom štvrtkový žreb.

Víkendový program

Sobotňajší program v AXA aréne otvorí o 17.30 štvorhra, v ktorej by Filip Polášek s Igorom Zelenayom mali čeliť páru Jonáš Forejtek, Zdeněk Kolář. Nasledovať bude duel tímových jednotiek Martina a Veselého. V záverečnej dvojhre by sa mali predstaviť Kovalík s Rosolom.

Hrbatý rozhodol inak

Slovenský kapitán Dominik Hrbatý sa rozhodol dať v singli prednosť Kovalíkovi pred Norbertom Gombosom. „Rozhodoval som sa podľa toho, aby sme mali šancu vyhrať. Definitíva padla v stredu večer po konzultáciách s trénerom daviscupového tímu Tiborom Tóthom. Detailne to teraz rozoberať nechcem. Jojo je typický antukár, na tomto povrchu sa cíti najlepšie a verím, že to potvrdí aj proti Česku. Postup do Madridu je pre chalanov veľká motivácia. Určite nás inšpiroval úspech slovenských dievčat, ktoré sa vo februári prebojovali na finálový turnaj Pohára federácie v Budapešti. Zápas s Českom nemá favorita, budú rozhodovať detaily. Pre našich hráčov by mohla byť výhoda, že českých tenistov poznajú.“

„Jirku poznám odmalička veľmi dobre, hoci sme na turnajoch ešte spolu nehrali. S Dodom Hrbatým sa určite o ňom porozprávame a dobre sa pripravíme na zápas. Som rád, že nastúpim v úvodnej dvojhre a poznám presný čas zápasu. Teší ma, že mi kapitán dal dôveru. Chcem sa mu za ňu odvďačiť kvalitnými výkonmi. Návrat po zranení nikdy nie je ľahký, na antuke sa však cítim fajn, na turnajoch v Južnej Amerike som sa dobre rozohral.“

Čo bude vo finále?

Víťaz bratislavského súboja postúpi na finálový turnaj v Madride, kde bude 18 tímov 23.-29. novembra bojovať o cennú trofej. Účasť v španielskej metropole už majú istú vlaňajší daviscupoví semifinalisti Španielsko, Kanada, Rusko, Veľká Británia a dvaja držitelia voľných kariet Francúzsko so Srbskom.

Kvalifikačný duel o postup na finálový turnaj Davisovho pohára:

SLOVENSKO – Česko

piatok:

16.00 Jozef Kovalík – Jiří Veselý, Andrej Martin – Lukáš Rosol

sobota:

17.30 Filip Polášek, Igor Zelenay – Jonáš Forejtek, Zdeněk Kolář Martin – Veselý, Kovalík – Rosol

Žrebovanie Davis Cupu
5
Galéria
Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie