Webnoviny - Svet

Bratislavský bankový fantóm si nakoniec odniesol asi 30 000 €

WEBNOVINY.SK

<html xmlns=„http:/­/www1.webnovi­ny.sk/Newsml/xhtml­.xsd“> <head>
<title/> </head> <body>BRATISLAVA 18. apríla (WEBNOVINY) – Po dvoch neúspešných bankových lúpežiach, ktoré sa odohrali dnes v bratislavských bankách sa neznámemu páchateľovi nakoniec podarilo ulúpiť približne 30 000 eur. Policajti nevylučujú, že môže ísť o jednu osobu. Ako informovala agentúru SITA bratislavská policajná hovorkyňa Tatiana Kurucová, lúpež sa odohrala okolo 18:00 v nákupnom centre na Einsteinovej ulici, teda na mieste, kde došlo aj k prvému prepadnutiu no v inej pobočke banky. Približne 50-ročný muž v modrom rifľovom oblečení, bielych teniskách a bielou šatkou na tvári, v tomto prípade aj s okuliarmi na očiach, pristúpil k bankovej pracovníčke a so zbraňou v ruke od nej žiadal peniaze. Žena mu vydala približne 30 000 eur. Incident sa zaobišiel bez zranení. Policajti po páchateľovi intenzívne pátrajú.

Prvá nevydarená banková lúpež sa odohrala krátko pred 13:00 v pobočke banky v obchodnom centre na Einsteinovej ulici v Bratislave. Maskovaný páchateľ pristúpil k pracovníčke banky a so zbraňou v ruke od nej žiadal finančnú hotovosť. Žena mu peniaze odmietla vydať – a tak utiekol, zbraň si však zabudol v banke. Z policajného vyšetrovania neskôr vyplynulo, že išlo o atrapu. K zraneniu osôb pri incidente nedošlo, okrem prepadnutej zamestnankyne sa v miestnosti nenachádzali žiadni klienti. Muž mal na sebe oblečenú modrú rifľovú košeľu alebo bundu, modré rifle a obuté mal biele tenisky.

Identické lúpežné prepadnutie sa v Bratislave odohralo popoludní tiež s neúspešným koncom. Maskovaný približne 50-ročný páchateľ s bielou šatkou na tvári v modrom rifľovom oblečení a v bielych teniskách v pobočke banky v obchodnom centre na Zlatých pieskoch pristúpil k pracovníčke banky so zbraňou v ruke a žiadal od nej peniaze. Aj v tejto banke mu žena peniaze odmietla vydať – a tak utiekol. Počas prepadu sa nik nezranil. SITA</body> </html>

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie