Webnoviny - Svet

Bratislavu čaká Silvester: Za menej peňazí viac muziky

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 21. decembra (WEBNOVINY) – Bratislavu čaká už trinásty ročník akcie Silvester v meste.

Ako dnes informoval primátor Milan Ftáčnik, mesto sa pri financovaní tohtoročného Silvestra spolieha hlavne na sponzorov, od ktorých sa podarilo vyzbierať 100-tisíc eur.

Z mestskej kasy idú peniaze len na propagáciu akcie. Na Silvestra bude posilnená mestská hromadná doprava, prevádzka nočných liniek bude predĺžená až do 6:30. O bezpečnosť sa bude starať 160 ľudí – príslušníci mestskej i štátnej polície, ale aj súkromnej bezpečnostnej služby.

V Primaciálnom paláci bude možné hlásiť stratené deti. Na návštevníkov čaká bohatý kultúrny program na Hlavnom aj Hviezdoslavovom námestí a klzisko bude pre korčuliarov otvorené až do jednej hodiny po polnoci. Podrobné informácie o akcii možno nájsť na stránke www.silvester.bratislava.sk.

Primátor uviedol, že silvestrovský program sa začne už dopoludnia o 10:00 Silvestrovským behom cez bratislavské mosty. Na Hviezdoslavovom námestí bude Silvestrovské korčuľovanie a o 18:00 sa začne kultúrny program na Hlavnom aj na Hviezdoslavovom námestí. Ľudia sa môžu tešiť na Cigánskych diablov, Paru, A.M.O. and Band, Hafnera či Simple Sample.

Pred polnocou sa budú v centre púšťať lampióny šťastia a vrcholom Silvestra by mal podľa Ftáčnika byť dvanásťminútový ohňostroj, ktorý bude odpálený z lode.

Ako uviedla starostka mestskej časti Staré Mesto Táňa Rosová, mestská časť prispeje k oslavám kultúrnym programom na Hviezdoslavovom námestí, ktorý sa začne o 16:00. Podľa starostky bude orientovaný na viac generácií – začne sa divadlom pre deti a vyvrcholí koncertom Cigánskych diablov.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM