Správy

Bratislavu s Prahou spojí nový vlak. Cestujúcich v oboch smeroch zvezie štyrikrát za deň

Nový vlak, s ktorým prichádza súkromný dopravca RegoiJet, bude ideálny na služobné cesty, dochádzanie do škôl a aj pre turistov.

Ilustračný obrázok k článku Bratislavu s Prahou spojí nový vlak. Cestujúcich v oboch smeroch zvezie štyrikrát za deň
Zdroj: RegioJet

Súkromný dopravca RegioJet spúšťa nový vlak z Bratislavy cez Brno do Prahy. Metropoly bude od 2. septembra spájať až štyrikrát denne v každom smere.

Aj na jednodenný výlet

Možnosti cestujúcich dostať sa do hlavného mesta Českej republiky už onedlho spestrí nový vlak, ktorý bude každý deň spájať Bratislavu s Brnom, Pardubicami a Prahou. Dopravca zavedením vlaku reaguje na časté podnety cestujúcich, ktorí si želali pridať pohodlné spojenie vlakmi RegioJet, ktoré by odchádzali z Bratislavy v ranných hodinách a späť by sa vracali až večer.

Nový vlak bude ideálny na služobné cesty, dochádzanie do škôl a aj pre turistov.

Vlak bude z Bratislavy vychádzať každé ráno o 8:47 hod. a do Prahy príde o 12:42 hod.. V opačnom smere z Prahy bude vychádzať až podvečer o 17:21 hod. a do Bratislavy sa vráti o 21:12 hod. Jazda bude trvať 3 hodiny a 51 minút.

Okrem týchto vlakov ponúka RegioJet aj skoré ranné spojenie Bratislavy a Prahy, ktoré vychádza zo Slovenska už o 5:45 hod. Vďaka rozšíreniu počtu spojov sa otvárajú možnosti aj turistom zo Slovenska, ktorí si môžu urobiť jednodenný výlet do Prahy. Medzi príchodom prvého a odchodom posledného vlaku RegioJet do Bratislavy budú mať na spoznanie českého hlavného mesta takmer 8 hodín.

Zľavy aj pre Slovákov

Cestovné lístky na nový spoj z Bratislavy do Prahy už RegioJet uviedol do predaja. Dostupné sú už za 11,70 eur. Dopravca zároveň dáva do pozornosti nové ceny lístkov pre deti, študentov a seniorov, ktoré budú ešte výhodnejšie oproti súčasnosti. Od septembra budú môcť cestovať z Bratislavy do Prahy už za 4,40 eur.

V Českej republike totiž vstupuje do platnosti štátne nariadenie, podľa ktorého budú železniční a autobusoví dopravcovia voziť deti, žiakov, študentov do 26 rokov a seniorov od 65 rokov so zľavou až 75 % z cestovného. V praxi to bude vyzerať tak, že cestujúci na území ČR zaplatia iba štvrtinu z bežnej ceny lístka. Zľavy budú môcť využiť aj Slováci a všetci obyvatelia členských krajín EÚ – seniori nad 65 rokov a študenti do 26 rokov.

Zdroj: bratislava.dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM