han Šport Ostatné športy

BRAVÓ, Petra to na záver šampionátu "dala": V slalome si vyjazdila STRIEBRO! FOTO

Jazda na jednotku stačila na druhé miesto! Slovenská lyžiarka Petra Vlhová získala v slalome na majstrovstvách sveta v Cortine d´Ampezzo striebornú medailu!

Ilustračný obrázok k článku BRAVÓ, Petra to na záver šampionátu "dala":  V slalome si vyjazdila STRIEBRO! FOTO
7

Záverečné preteky žien na lyžiarskom šampionáte patrili slalomu, kde sme od Petry očakávali útok na medailu. Tak sa aj stalo a Liptáčka si dvomi parádnymi jazdami zabezpečila cenný kov.

Druhé striebro

V slalomových bránkach bola nad jej sily len Rakúšanka Katharina Liensbergerová, ktorá mala svoj deň, keď už po 1. kole viedla. Keď vyšla Vlhová na trať v 2. kole, ktorá bola zaliata slnečnými lúčmi, jasne dominovala a svojej rivalke Američanke Mikhaele Shiffrinovej v cieli nadelila takmer sekundu. No, v Cortine napokon vyhrala spomínaná rakúska lyžiarka, ktorá nemala v týchto pretekoch konkurenciu.

Z Talianska sa tak Petra môže vrátiť domov vysmiata, pretože na konte má dve strieborné medaily.

Bilancia na MS

Dvadsaťpäťročná slovenská reprezentantka je už štvornásobná strieborná medailistka zo svetových šampionátov, tento kov získala v alpskej kombinácii na MS 2019 aj 2021 a bola členkou strieborného slovenského tímu na MS 2017 vo švajčiarskom St. Moritiz. Spred dvoch rokov zo švédskeho Are má na konte zlato v obrovskom slalome a bronz v slalome.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.