Správy

Zamestnankyňa primátora Pezinka mala pozitívny test na koronavírus

Jedna zo zamestnankýň kancelárie primátora mesta Pezinok mala pozitívny test na nový koronavírus.

Ilustračný obrázok k článku Zamestnankyňa primátora Pezinka mala pozitívny test na koronavírus
Zdroj: Dnes24.sk

Mesto zrealizovalo všetky kroky a opatrenia, aby ochránilo ostatných zamestnancov. Informuje o tom Pezinok na svojej webovej stránke.

Primátor Igor Hianik so zamestnankyňou do kontaktu neprišiel.

Mesto zdôrazňuje, že v čase, keď sa zamestnankyňa dozvedela výsledok testu, bola tretí deň mimo pracoviska. Pripomína, že kancelária primátora sídli v samostatnej budove Starej radnice v Pezinku, preto mesto vylúčilo akýkoľvek kontakt so zamestnancami Mestského úradu Pezinok.

Do kontaktu s pozitívne testovanou ženou prišli dvaja zamestnanci kancelárie, ktorí boli následne testovaní. Obaja mali negatívny test na ochorenie COVID-19. „Z dôvodu opatrnosti však zostávajú aj v nasledujúcich dňoch v domácej karanténe. Zdôrazňujeme, že v prípade oboch zamestnancov sme okamžite po zistení pozitívneho výsledku testu ich kolegyne zamedzili akémukoľvek ich kontaktu s ostatnými zamestnancami a občanmi,“ tvrdí mesto.

V radnici sa každý deň vykonáva dezinfekcia priestorov. Hianik je tiež v kontakte s regionálnym hygienikom a lekármi. Primátor pred niekoľkými týždňami zaslal list všetkým zamestnancom a mestským organizáciám, v ktorom ich požiadal o dodržanie hygienických opatrení.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM