Cestovanie

Británia zaradila Slovensko medzi bezpečné krajiny, Anglicko ruší karanténu

Veľká Británia zaradila Slovensko na zoznam bezpečných krajín.

Ilustračný obrázok k článku Británia zaradila Slovensko medzi bezpečné krajiny, Anglicko ruší karanténu
Zdroj: TASR

Cestujúci zo Slovenska tak nebudú musieť od 28. júla po príchode do Anglicka absolvovať 14-dňovú karanténu. Očakáva sa, že do nadobudnutia účinnosti tohto opatrenia prijmú rovnaké rozhodnutie aj vlády Škótska, Walesu a Severného Írska.

Ministrovi zahraničných vecí SR Ivanovi Korčokovi (nominant SaS) to potvrdila britská ministerka pre Európu Wendy Mortonová, informoval v piatok tlačový odbor Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVEZ) SR.

Bez karantény

„Slovensko bude zaradené na zoznam bezpečných krajín pri cestách do Spojeného kráľovstva,“ uviedla Mortonová v telefonáte so slovenským ministrom.

Korčok rozhodnutie Veľkej Británie uvítal a vyzdvihol podrobnú a profesionálnu analýzu o vývoji pandémie na Slovensku, ktorú britskej strane poskytol hlavný hygienik SR Ján Mikas, uvádza tlačový odbor MZVEZ.

Rezort diplomacie občanov SR aj naďalej nabáda, aby zvážili cestovanie do jednotlivých krajín a dodržiavali prísne hygienické pravidlá.

Zvážte cestovanie

Slovákom takisto odporúča, aby si pred každou cestou preverili podmienky cestovania, ktoré sú pravidelne aktualizované na webovej stránke MZVEZ SR.

Od 28. júla sa povinnosť 14-dňovej karantény ruší aj pre občanov Estónska, Lotyšska, Slovinska a karibského ostrovného štátu Svätý Vincent a Grenadíny, uvádza na svojej stránke televízia Sky News.

Na zozname, ktorý sa aktualizuje každé dva týždne, naďalej nie sú USA, Portugalsko, Švédsko, Mexiko, Brazília, Rusko, Irán, India, Pakistan, Bangladéš a Čína.

Zdroj: TASR

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie