Bročka dal podnet na Európsku komisiu: Ak uspeje, Spartak sa bude sťahovať!

Primátor Trnavy Peter Bročka dal podnet na Európsku komisiu. Tá má posúdiť, či trnavský štadión získal oprávnenú štátnu podporu. Tu sú podrobnosti!

Monika Hanigovská
Ilustračný obrázok k článku Bročka dal podnet na Európsku komisiu: Ak uspeje, Spartak sa bude sťahovať!
Zdroj: TASR

Primátor Trnavy Peter Bročka dal podnet na Európsku komisiu, aby preskúmala, či firma podnikateľa a majiteľa FC Spartak Trnava Vladimíra Poóra, ktorá rekonštruovala futbalový štadión v Trnave, získala na výstavbu oprávnenú štátnu podporu.

Spartaku tak hrozí, že si v novej sezóne na domovskom štadióne nezahrá a presťahuje sa do Myjavy.

Informuje o tom portál denníka Plus jeden deň Šport24.sk.

Kde bude hrať Spartak Trnava?

„Budúcu sezónu možno nebudeme mať kde hrať v našej Trnave. Primátor mesta Trnava dal totiž podnet na Európsku komisiu. Ak s ním uspeje, nebudeme mať platné zmluvy o prenájme štadióna a budeme si musieť hľadať domovský stánok inde,“ povedal Poór pre Plus jeden deň.

Čo povedal Bročka

Primátor argumentuje, že z viacerých verejných zdrojov bol zrekonštruovaný Štadión Antona Malatinského i vybudovaná doplnková infraštruktúra. „Otázkou je, či dotácia vo výške viac ako 20 miliónov eur bola oprávnenou, alebo neoprávnenou štátnou pomocou. Komisia musí najprv vydať stanovisko, ak je všetko v súlade s európskymi i slovenskými zákonmi, tak všetko pokračuje ako doteraz,“ povedal Bročka.

Ak tento podnet na Európskej komisii prejde, mesto hrozí žalobou na súde.

Je tak možné, že všetky predchádzajúce zmluvy o prenájme štadióna budú neplatné a Spartak si bude musieť hľadať nový domov.

„Sme pripravení na všetko. V prípade negatívneho scenára je tu možnosť, že budeme môcť hrať v Myjave. Už sme so zástupcami klubu rokovali o tejto možnosti,“ podotkol Poór.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Trnavy a okolia

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Odporúčame