Správy Regióny

Budovu v kasárňach v Michalovciach opravia: Za vyše 3,5 miliónov eur

Ministerstvo obrany plánuje rekonštruovať jednu z budov v Mestských kasárňach v Michalovciach. Chce v nej vytvoriť administratívne či skladové priestory.

Ilustračný obrázok k článku Budovu v kasárňach v Michalovciach opravia: Za vyše 3,5 miliónov eur
Foto: Peter Simon / Zdroj: Dnes24.sk

Náklady na rekonštrukciu v Michalovciach sa pohybujú na úrovni 3 550 000 eur vrátane DPH. Zámer ministerstva v stredu 26. apríla na svojom rokovaní odsúhlasila vláda.

Bývala budova mužstva

Ministerstvo chce rekonštruovať budovu č. 2, ktorá bola nadobudnutá v roku 1933 a v minulosti slúžila ako budova mužstva. V súčasnosti už objekt podľa rezortu nie je využívaný, nakoľko je vo veľmi zlom stavebno-technickom stave a nevyhovuje hygienickým ani bezpečnostným normám.

„Cieľom navrhovanej stavebnej akcie je vytvoriť vhodné a legislatívnym podmienkam vyhovujúce administratívne, hygienické a iné priestory pre 470 príslušníkov ozbrojených síl Slovenskej republiky a skladové priestory,“ informuje rezort obrany v dokumente.

Do roku 2020

V budove vzniknú nové priestory pre kancelárie, šatne mužstva, kaplnku, zbrojné a muničné sklady, sklady výkonných poddôstojníkov, sociálne zariadenia, umyvárne, posilňovňu, učebne a kuchynky. Peniaze na rekonštrukciu pôjdu z kapitálových výdavkov rozpočtovej kapitoly Ministerstva obrany SR. Práce by mali byť ukončené do konca roku 2020.

Foto: ilustračné

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Michaloviec a okolia

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie