Budúcnosť cestovania? Japonci chcú spojiť Tokio a New York RAKETOPLÁNOM!
Cesta medzi New Yorkom a Tokiom by sa už o niekoľko rokov mohla skrátiť na 60 minút!
Japonská cestovná kancelária pred niekoľkými dňami šokovala cestovateľov z celého sveta. Ako informuje Newsweek, oznámila totiž, že už o niekoľko rokov plánuje spustiť vysokorýchlostnú vesmírnu dopravu.
Napríklad z Tokia do New Yorku by cesta trvala len 60 minút!
„Spoločnosť Nippon Travel Agency Co. oznámila projekt v spolupráci s Innovative Space Carrier Inc., startupom so sídlom v Tokiu, ktorý vyvíja opakovane použiteľné rakety,“ uvádza server.
Mimoriadne drahé letenky
Hoci budúcnosť dopravy vyzerá mimoriadne zaujímavo a to, že môžeme za pár minút cez vesmír precestovať akúkoľvek vzdialenosť na Zemi, láka mnohých, cena nebude pre každého. Odhaduje sa, že spiatočná letenka by mala stáť 100 miliónov jenov (pribl. 566-tisíc eur).
Všade najneskôr za hodinu
Nový raketoplán pre verejnú dopravu by mal štartovať z pobrežných lokalít a akékoľvek dva body na Zemi by bol schopný spojiť do hodiny. „Dúfame, že tento biznis bude novým východiskovým bodom pre prepojenie vesmírneho cestovania a cestovného ruchu,“ povedal prezident spoločnosti Nippon Travel Keigo Yoshida.
Podľa Orbital Today by spoločnosti chceli ponúkať suborbitálne lety koncom tohto desaťročia. Projekt počíta s vybudovaním opakovane použiteľných raketových nosičov, ktoré vynesú nový raketoplán „na okraj vesmíru“. Ten sa bude následne kĺzavým letom približovať do cieľovej destinácie.
Spoločnosť teraz plánuje testovacie lety vo vysokých výškach a následne prejde na plnohodnotné suborbitálne testovanie. Navyše už oznámila pokrok vo vývoji pohonného systému.
Server Super Car Blondie vysvetľuje, že novinka by výrazne skrátila lety medzi Tokiom a New Yorkom, ktoré dnes trvajú 12 hodín.
Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.
Mohlo by vás zaujímať: