Webnoviny - Svet

Buffon nevylúčil prestup do klubov v Manchestri

WEBNOVINY.SK

Foto: SITA/AP RÍM 16. mája (WEBNOVINY) – Taliansky futbalový brankár Gianluigi Buffon nevylučuje možnosť prestupu do niektorého z klubov nachádzajúcich sa v anglickom Manchestri. Jeho Juventus Turín totiž v sobotu ukončil prehrou s milánskym AC (0:3) katastrofálnu sezónu. „Stará dáma“, ktorá vždy patrí medzi hlavných adeptov na zisk „Scudetta“, obsadila v tejto sezóne až siedmu priečku v Serie A a nevybojovala si ani miestenku do Európskej ligy UEFA. Turínčania zaznamenali rekordných 15 prehier a inkasovali v lige celkovo 56 gólov.

„Neviem. Je to niečo, na čo vám momentálne naozaj neviem odpovedať. Preto je zbytočné sa k tomu vyjadrovať,“ odpovedal 32-ročný gólman na otázku, či to bol jeho posledný zápas v drese Juventusu. Novinári sa rodáka z mesta Carrara vypytovali aj na jeho možný prestup na Britské ostrovy, v tejto súvislosti sa najčastejšie skloňujú manchesterské tímy United a City. „Ani na túto otázku momentálne nepoznám odpoveď. Diskusia o mojom prestupe však nijako nesúvisí s problémami, ktoré sme mali počas roka.“

Taliansky reprezentačný gólman a opora zadných radov úradujúcich majstrov sveta na záver vyjadril svoje sklamanie so sezónou. „Bolí ma to. Nikdy som si nemyslel, že v poslednom stretnutí sezóny nám už prakticky o nič nepôjde,“ dodal jeden najlepších svetových gólmanov.

SITA, AFP

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM