Webnoviny - Svet

Bugár berie Vianoce aj ako sviatok rodiny

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 23. decembra (WEBNOVINY) – Vianoce prežíva predseda strany Most-Híd Béla Bugár, ktorý je katolík, ako veľký sviatok duchovne, ale je to pre neho aj sviatok rodiny. "Ako politik musím povedať, že to sú sviatky, kedy mi nikto nič nediktuje. Nepustím do toho nikoho. Mali sme ľudí, ktorí už na sv. Štefana chceli mítingy. Neexistuje. Vianočné sviatky pre mňa začínajú 24. decembra a trvajú dosť dlho. Teda aj medzi sviatkami sa venujem rodine. Samozrejme aj príbuzenstvu. Vtedy politickú prácu nerobím,“ povedal Bugár v rozhovore pre agentúru SITA.

Na Štedrý deň približne o 16:30 začína u Bugárovcov slávnostná večera. "Vždy je to pečený kapor. Potom máme sladkosti, lebo ja som na sladkosti. Nejaké Tokajské víno k tomu. Po večeri počkáme, kým prídu švagrovci, je koleda, pár vianočných pesničiek pri stromčeku a potom sa rozbaľujú darčeky. Potom sa rozprávame. Je to spoločenská udalosť bez toho, aby sme do toho vniesli závažné témy,“ povedal Bugár. Večer končia návštevou mamy.

Ako malý chlapec Bugár hľadal darčeky, nikdy ich však nenašiel. "Darčeky musia byť prekvapením. To, čo dcéra urobí, má obrovskú morálnu cenu a finančnú nič. Je jedno, či dostanete knihu, alebo kravatu. Nie je dôležité, čo dostanete, ale to, že sa na vás myslí a aby sme vnútorne niečo dostali,“ dodal.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM