Webnoviny - Svet

BUGÁR: Novou stranou som stratil pokojný život

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 2. januára (WEBNOVINY) – Béla Bugár po založení novej strany Most-Híd a zvolení do jej čela už nemá taký pokoj ako predtým. „Dva roky, keď som nebol predsedom strany, som mal ako opozičný politik pokojnejší život. Za stranu bol zodpovedný niekto iný. Ja som robil svoju prácu poslanca a mal som oveľa viac času. Zrazu som všetko stratil. Ak si niekto myslí, že preto lebo som nevedel žiť bez politiky, tak je na omyle,“ uviedol v rozhovore pre agentúru SITA.

Pre založenie novej strany sa Bugár rozhodol na základe dvoch konkrétnych udalostí. „Na jednej strane som videl, že tí ľudia, ktorí boli za spoluprácu v SMK, stranu opúšťajú a asi by nešli voliť a slovensko-maďarské napätie narástlo. Druhý, najväčší impulz, aby som prehodnotil rozhodnutie odísť z politiky bolo, že v Šamoríne, kde žijem, kde skoro každý vie po maďarsky a považujem ho za tolerantné mesto, moja dcérka telefonovala po maďarsky a dvaja fagani zakričali, že čo tu chceš Maďarka. Vtedy som si spomenul, ako sa to začínalo v iných krajinách. To bol hlavný motív prehodnotenia rozhodnutia odísť z politiky,“ vyhlásil Bugár.

Bugár si podľa vlastných slov kládol otázku, že čo keď ľudia, ktorí sú za spoluprácu, odídu z politiky a zostanú len takí, ktorým vyhovuje napätie. „Pre mňa je oveľa dôležitejšie byť s rodinou, byť doma a v záhrade a nestarať sa o to, čo som robil 20 rokov. Ale kde je zodpovednosť? Čo keď o dva, o tri, o päť rokov budem kritizovať sám seba a cítiť tlak svedomia, že mal som možnosť, nič som neurobil a je to výsledok mojej nečinnosti,“ dodal.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM