Lucia Šútorová Rôzne

Búrky dorazia v niekoľkých vlnách: Večer naberú na sile

V stredu nás čaká niekoľko búrkových vĺn. To najhoršie príde podľa predpovede večer.

Ilustračný obrázok k článku Búrky dorazia v niekoľkých vlnách: Večer naberú na sile
6
Galéria

Búrky, ktoré prídu v stredu 7. augusta budú podľa imeteo.sk intenzívne a dorazia v niekoľkých vlnách, pričom tá posledná bude najsilnejšia.

„Prvé búrky dnešného dňa sa môžu objavovať už dopoludnia, no budú pomerne slabé. Výraznejšie búrky sa očakávajú až počas popoludnia,“ predpokladá portál.

Od 12:00 sa majú búrky tvoriť predovšetkým na východe a miestami sa môžu vyskytovať aj na strednom Slovensku. „Búrky budú vznikať v oblasti hôr a sprevádzať ich budú prívalové zrážky a krúpy. Práve prívalové zrážky budú najnebezpečnejším sprievodným javom. Môžu totiž podobne ako včera na Gemeri vyvolať prívalové povodne,“ varuje imeteo.sk.

Tie najsilnejšie búrky majú prísť v stredu vo večerných a nočných hodinách. „Od západu k nám postúpi studený front. Nad Moravou a Rakúskom sa začnú tvoriť silné búrky, ktoré postúpia nad naše územie,“ uvádza portál.

Tieto večerné, frontálne búrky už majú byť sprevádzané okrem lejaku najmä zosilnením vetra, ktorý môže podľa imeteo.sk v nárazoch dosahovať až 25 m/s. Okrem silného vetra a zrážok majú byť búrky príznačné aj vysokou bleskovou aktivitou.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie