Jakub Forgács Správy

Bystrica plánuje veľkú revitalizáciu vnútrobloku v Sásovej. Projekt odprezentuje už o pár dní

Mesto plánuje plochu v rozmere 42 000 metrov štvorcových obnoviť z eurofondov. Stále je však možné zapracovať zmysluplné pripomienky obyvateľov, ktorí prídu vyjadriť svoj názor.

Ilustračný obrázok k článku Bystrica plánuje veľkú revitalizáciu vnútrobloku v Sásovej. Projekt odprezentuje už o pár dní
Zdroj: Mesto Banská Bystrica

V stredu 18. júla 2018 o 18:00 organizuje vedenie mesta v jedálni Základnej školy na Sitnianskej ulici 32 verejnú prezentáciu revitalizácie vnútrobloku Tatranská – Sitnianska – Strážovská. „Mesto Banská Bystrica plánuje plochu v rozmere 42 000 metrov štvorcových obnoviť z eurofondov. Projektová dokumentácia potrebná k žiadosti o nenávratný finančný príspevok je v súčasnosti v štádiu príprav. Stále je však možné zapracovať zmysluplné pripomienky obyvateľov, ktorí prídu vyjadriť svoj názor,“ uviedla hovorkyňa primátora Zdenka Marhefková.

„Ide o rozsiahlu plochu, ktorá zahŕňa ihrisko známe pod názvom Opavia, priestor s tenisovým kurtom nad základnou školou a športový park za školským areálom. V prípade úspešnosti by sme zo získaných mimorozpočtových zdrojov vytvorili najväčšie detské ihrisko v Sásovej a plnohodnotné plochy pre aktívny oddych mládeže i dospelých. Zároveň by sme dobudovali areál športovísk pre potreby školy a verejnosti, obnovili a doplnili mobiliár, vodné prvky, osvetlenie a zrekonštruovali chodníky, ktoré sú v súčasnosti v zlom stave,“ približuje primátor Ján Nosko.

„Súčasťou projektu je aj vytvorenie komunitných záhradiek, miesta pre piknikové stretnutia či obnova a doplnenie zelene. Predpokladaný termín predkladania žiadosti o NFP vo výške 800 000 eur v rámci Integrovaného regionálneho operačného programu je október 2018,“ dodala Marhefková.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM