Jakub Forgács Hokej

Bystrici podľa Majdana chýba šťastie. Čo treba zlepšiť do ďalších finálových zápasov s Nitrou?

Žiaľ, úvodné zápasy finále play off Tipsport Ligy boli v réžii hokejistov Nitry. Zverenci trénera Antonína Stavjaňu potvrdili, že to v domácom prostredí na Bystričanov vedia. Barani sa však nevzdávajú a vedia, na čom treba popracovať...

Ilustračný obrázok k článku Bystrici podľa Majdana chýba šťastie. Čo treba zlepšiť do ďalších finálových zápasov s Nitrou?
Zdroj: TASR

Banská Bystrica ani v jednom zápase nevyhrávala nad svojím súperom. V prvom zápase dokázala z 27 striel vyťažiť len jeden gól, v druhom stretnutí síce zvýšila streleckú efektivitu, ale viac ako dva góly z toho neboli. „Musíme prelomiť hlavne streleckú smolu. V oboch zápasoch sme mali šance, ale nepadalo nám to. Treba ísť k tomu viac naproti. Verím, že to doma prelomíme. Chýba nám trošku šťastíčka, šance totiž máme. Dávame tyčky, žŕdky, len nám to nepadá,“ zamyslel sa útočník Banskej Bystrice Juraj Majdan.

„Keď sa vyhráva, tak prevládajú pozitíva nad negatívami. Samozrejme, vieme, že to môže byť lepšie, ale môžeme byť spokojní za prvé dva zápasy,“ povedal po druhom víťazstve brankár Nitry Michal Valent. Ten bol ústrednou postavou oboch finálových stretnutí. Nie raz podržal svoj tím v kľúčových okamihoch, vo finále má zatiaľ vyše 95-percentnú úspešnosť zákrokov, no i tak sa necíti byť hlavným strojcom víťazstiev. „Nie som žiaden hrdina. Je tu jednoducho 25 hráčov a každý z nás musí dať do toho maximum. Som tu od toho, aby som chytal puky. Ostatní sú tu na to, aby bránili a skórovali. Sme jeden tím, ktorý má svoj cieľ,“ uviedol nitriansky brankár (30).

Nitrania vychádzali z kompaktnej defenzívy, ktorá sa ukázala ako kľúčová pre výsledok zápasu. Napriek vedeniu 2:0 v sérii Valent krotí entuziazmus: „Chvíľku sa z toho budeme tešiť, ale musíme sa už pripravovať na zápasy v Banskej Bystrici.“ Hráči spod Urpína doplácali hlavne na nedôrazné zakončenie, nie raz skončili veľké šance zbytočnými kombináciami, ktoré „corgoni“ ubránili. „Každý jeden hráč sa musí zlepšiť a strieľať viac. Viac gólov je potrebných, pretože dať 1–2 góly je jednoducho málo,“ dodal Majdan.

Čítajte tiež:

Hokejové finále sa rozbehlo. Barani pod Zoborom na súpera nestačili FOTO

Barani v druhom finálovom stretnutí: Na ľade Nitry opäť nedokázali uspieť FOTO

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie