Webnoviny - Svet

Bystrická župa si osvojila elektroaukcie

WEBNOVINY.SK

Foto: Ilustračné foto SITA/Tomáš BenedikovičBANSKÁ BYSTRICA 10. novembra (WEBNOVINY) – Takmer 47-tisíc eur sa podarilo ušetriť Banskobystrickému samosprávnemu kraju (BBSK) na štyroch zákazkách, pri ktorých prvýkrát vo svojej histórii použil v pondelok elektronickú aukciu.

Ako informoval jeho hovorca Peter Hajnala, samosprávny kraj elektroaukciami vyberal dodávateľov rekonštrukcií štyroch školských budov v Revúcej, Rimavskej Sobote a Banskej Bystrici.

Podľa najnižších cien, ktoré záujemcovia poslali v obálkach do prvého kola súťaže, mala župa pôvodne za rekonštrukcie zaplatiť spolu vyše 265-tisíc eur. Následnými elektronickými aukciami sa táto suma znížila o 46 741 eur, čiže o takmer 18 percent. Najviac – o takmer 37 percent – sa znížila cena rekonštrukcie budovy gymnázia v Revúcej. Ako pre agentúru SITA dodal Hajnala, v porovnaní s cenami odhadnutými v projektoch rekonštrukcií je celková výsledná suma nižšia až o 63-tisíc eur.

Podľa župana Vladimíra Maňku sú elektroaukcie významnou príležitosťou ušetriť verejné zdroje, zároveň sú významným protikorupčným a transparentným nástrojom. BBSK ich plánuje využívať čo najviac, a to aj pri centrálnom obstarávaní pre všetky organizácie vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti. Pripravuje už zoznam komodít, ktoré sa budú dať obstarávať týmto spôsobom.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM