Bystrickí barani s riešením dôležitého postu. Do bránky sa postaví český gólman

Reprezentoval Česko v mládežníckych kategóriách a na konte má aj jeden štart v Kontinentálnej hokejovej lige. Brankár Jan Lukáš novou posilou Bystrice.

Jakub Forgács

Majster hokejovej Tipsport ligy HC'05 iClinic Banská Bystrica posilnil brankársky post. Pod Urpín prichádza Čech Jan Lukáš, ktorý doteraz pôsobil v domácich súťažiach. O novej posile informovala oficiálna stránka „baranov“.

Z tímu slovenského majstra odišli po úspešnej sezóne brankárska jednotka Jason Bacashihua i Andrej Košarišťan, zmluva sa skončila aj Nathanovi Lawsonovi. Angažovanie Jana Lukáša (24) by malo byť riešením dôležitého postu. „Banská Bystrica mala o neho veľký záujem. Klub hľadal brankára s potenciálom aj skúsenosťami z dobrej súťaže. Našli by sa záujemcovia aj v českej extralige, ale vzhľadom k tabuľkovému odstupnému vyhrala iná možnosť. Jan sa napokon rozhodol pre Slovensko,“ uviedol Lukášov agent Michal Sivek pre hokej.cz.

Lukáš reprezentoval Česko v mládežníckych kategóriách a na konte má aj jeden štart v Kontinentálnej hokejovej lige za Lev Praha. V uplynulej sezóne pôsobil v HK Mladá Boleslav, predtým sa snažil presadiť v Sparte Praha. V sezóne 2016/2017 dosiahol v najvyššej českej súťaži 91,34 percentnú úspešnosť zásahov, no záver ročníka mu pokazil únavový syndróm. „Teraz je už v poriadku. Všetkých problémov sa zbavil a naplno trénuje. Už sa teší na novú výzvu,“ poznamenal Sivek.

Pozrite si v priloženej fotogalérii zábery zo zisku historického titulu baranov!

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR