Jakub Forgács Regióny

Bystrickí cestári v pohotovosti od noci. Ako aktuálne bojujú so snehom v uliciach?

Biele cesty, chodníky, čiapočky na strechách áut. Do takéhoto rána sme sa zobudili pred štartom víkendu. Cestári zasahujú už niekoľko hodín!

Ilustračný obrázok k článku Bystrickí cestári v pohotovosti od noci. Ako aktuálne bojujú so snehom v uliciach?
45
Galéria

Biela zima sa na uliciach nášho mesta do rána poriadne vybláznila a postavila do pozoru aj cestárov. „Od 2:00 v noci sme von, v kompletnom zložení podľa operačného plánu – 12 vozidiel, malé aj veľké a pracujeme nonstop. O 9:00 sme zmenili smeny.“ povedal v piatok pre Bystrica 24 konateľ MIS, údržba ciest a komunikácií Milan Smädo.

„Držíme hlavne cesty I. triedy, aby bol zjazdnosť MHD, ale pracujeme už aj vo vnútroblokových komunikáciách. Husto sneží, ale nemáme na dispečingu hlásené nejaké problémy, že by doprava stála. Samozrejme, vo vnútroblokových komunikáciách to bude zložitejšie,“ pokračoval Smädo.

„Vodiči sú väčšinou ohľaduplní. Nájdu sa samozrejme aj takí, ktorí robia čo nemajú. Čo sa týka parkovania, tak je to problém nielen zimy, ale aj leta. Hlavne, keď boli ľudia v práci a školách, tak sme sa dostali na všetky komunikácie, aj vedľajšie,“ dodal so slovami, že horšie to asi bude večer a cez víkend, keď začnú parkovať.

Pozrite si v priloženej fotogalérii zábery zasnežených bystrických ulíc!

Foto: ilustračné

Januárové prebudenie Perinbaby v uliciach Bystrice v bohatej FOTOGALÉRII
45
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie