Webnoviny - Svet

Bývalý Woodsov lekár odmieta obvinenia

WEBNOVINY.SK

OTTAWA 16. decembra (WEBNOVINY) – Kanadský lekár Anthony Galea, medzi ktorého pacientmi boli aj golfista Tiger Woods, plavkyňa Dara Torresová a viacerí hráči ligy amerického futbalu NFL, prostredníctvom svojho právnika odmietol obvinenie, že pomáhal športovcom dopovať. U Galeu našli v septembri pri prekračovaní hraníc s USA ľudský rastový hormón actovegin, ktorého predaj a dovoz do krajiny je v Spojených štátoch zakázaný. V októbri ho zadržala v Toronte kanadská polícia. V piatok proti nemu bude vznesené obvinenie v troch bodoch – pašovanie, predaj nedovolených látok a organizovanie trestnej činnosti. „Bolo by špekuláciou tvrdiť, že ide o menšie priestupky. Môj klient sa v prvom rade venuje liečeniu zranení, nemá nič spoločné so zvyšovaním výkonnosti nedovolenými prostriedkami,“ povedal Galeov právny zástupca Brian Greenspan na tlačovej konferencii v Toronte.

Päťdesiatročný Galea liečil Woodsa po operácii kolena v roku 2008. „Tiger Woods bol jeho pacientom, pomáhal mu v rehabilitačnom programe po operácii a bol veľmi úspešný. Návrat športovca bol oveľa rýchlejší, ako sa predpokladalo. Tento prípad sa však netýka Woodsa ani žiadneho iného profesionálneho športovca,“ dodal Greenspan, podľa ktorého bolo dôvodom zadržania veľmi malé množstvo hormónu.

Denník New York Times tvrdí, že o Galeovu prax sa zaujíma FBI, ktorá preveruje záznamy z lekárovho počítača. Kanaďan je známym priekopníkom nových rehabilitačných metód založených na technike tzv. blood-spinningu, čiže na odstreďovaní krvi v centrifúge, pri ktorom sa plazma obohacuje o krvné doštičky.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM