han Zo Slovenska

Čaká nás pred Vianocami tvrdý LOCKDOWN? Lengvarský to považuje za jednu z možností!

Epidemiologická situácia na Slovensku sa zhoršila. Poukazujú na to každodenné čísla k ochoreniu COVID-19 a aj množstvo čiernych okresov na mape Slovenska. Čo na to minister zdravotníctva?

Ilustračný obrázok k článku Čaká nás pred Vianocami tvrdý LOCKDOWN? Lengvarský to považuje za jednu z možností!
Zdroj: TASR/Martin Baumann , Milan Hanzel/Dnes24.sk

Čísla sa zhoršujú

Denne ochoreniu COVID-19 podľahne 28 ľudí. Od pondelka (8. 11.) bude v čiernej farbe 36 okresov, v bordovej farbe bude 34 okresov. Červených okresov bude sedem, oranžové okresy dva. Denne pribudne v priemere 5302 prípadov nákazy novým koronavírusom. V stredu o tom po rokovaní vlády informoval minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský (nominant OĽANO).

Vzrástol aj počet hospitalizovaných z 1223 na 1774 pacientov. Na umelej pľúcnej ventilácii je aktuálne 170 pacientov.

Vyzýva k očkovaniu

Minister zdravotníctva občanov vyzval, aby sa dali zaočkovať, ak tak doteraz nespravili. Zopakoval, že okresy s vyššou zaočkovanosťou ľudí starších ako 55 rokov sa môžu zaradiť do lepšej fázy.

Na otázku, či majú Slováci pred Vianocami počítať s lockdownom, odpovedal, že túto možnosť nevylučuje. Považuje ju za jednu z možností. Prijať sa podľa neho musia opatrenia, ktoré sploštia nárast prípadov.

O zmene opatrení sa podľa jeho slov ešte bude diskutovať.


FOTO: ilustračné

Ďalšie aktuálne a zaujímavé správy z domova a zo sveta nájdete aj na našej stránke Dnes24 a Facebooku.

Ďalšie zaujímavosti, novinky a správy z regiónov klikajte na: Bratislava24, Trnava24, Nitra24, Trenčín24, Bystrica24, Košice24, Poprad24, Prešov24, Žiar24, Považská24, Rožňava24, Michalovce24, Žilina24.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM