Webnoviny - Svet

Čaplovič zakázal podpisovať zmluvy všetkým organizáciám rezortu

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 1. októbra (WEBNOVINY) – Podpredseda vlády Dušan Čaplovič zakázal rozpočtovým i príspevkovým organizáciám ministerstva životného prostredia (MŽP SR), štátnym podnikom a Environmentálnemu fondu rozhodovať o svojich veciach a podpisovať zmluvy a dohody. Pred každým takýmto krokom musia písomne informovať vicepremiéra, zodpovedného za MŽP SR a získať jeho súhlas. „Ukladám zdržať sa podpisovania zmlúv a dohôd…Ďalej ukladám zdržať sa akejkoľvek riadiacej, rozhodovacej a organizačnej činnosti,“ uviedol Čaplovič v príkaze, ktorý má agentúra SITA k dispozícii. Príkaz sa týka aj krajských úradov životného prostredia a vodohospodárov.

Čaplovič poveril štátnych tajomníkov kontrolou plnenia príkazu. Jaroslav Jaduš (ĽS-HZDS) dohliada na Slovenskú agentúru životného prostredia, Zoologickú záhradu, Slovenský hydrometeorologický ústav, Slovenské múzeum ochrany prírody a jaskyniarstva, Štátnu ochranu prírody a Moldavský recyklačný podnik – štátny podnik v Moldave nad Bodvou.

Miloslav Šebek (Smer-SD) má na starosti Štátny geologický ústav Dionýza Štúra, Slovenské banské múzeum, Výskumný ústav vodného hospodárstva a tri štátne podniky – Vodohospodársku výstavbu, Slovenský vodohospodársky podnik a Hydroconsult.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM