Politika

Čaputová rokovala s kandidátmi na nových ministrov: KEDY ich chce vymenovať?

Premiér Eduard Heger (OĽANO) bude podľa slov prezidentky prvý, kto sa dozvie, aké budú jej ďalšie kroky a ako hodnotí kandidátov.

Ilustračný obrázok k článku Čaputová rokovala s kandidátmi na nových ministrov: KEDY ich chce vymenovať?
Zdroj: TASR/Martin Baumann

Prezidentka SR Zuzana Čaputová zatiaľ nepočula reálne stratégie, scenáre a dohody, ktoré by zabezpečovali riadne fungovanie vlády. Zároveň potvrdila, že sa v pondelok stretla s kandidátmi na nových ministrov. Nových členov vlády by chcela vymenovať čo najskôr.

Kto povedie školstvo?

„Rokovala som s tromi kandidátmi na ministerské posty,“ uviedla prezidentka s tým, že premiér Eduard Heger (OĽANO) bude prvý, kto sa dozvie, aké budú jej ďalšie kroky a ako hodnotí kandidátov.

Hlava štátu verí, že sa medzičasom koalícii podarilo nájsť aj kandidáta na šéfa rezortu školstva. „Rezort potrebuje nie provizórne riešenie, ale svojho šéfa, ministra,“ dodala.

Noví ministri

Ako v pondelok podvečer informoval hovorca prezidentky SR Martin Strižinec, Zuzana Čaputová prijme v utorok 13. septembra o 11.30 hod. v Prezidentskom paláci v Bratislave demisie ministrov za SaS a zároveň vymenuje nových členov vlády SR.

Heger odovzdal prezidentke tri mená kandidátov na ministrov. Kandidátom na ministra hospodárstva je Karel Hirman. Ministerstvo spravodlivosti by mohol viesť Viliam Karas a rezort zahraničia Rastislav Káčer. Pri rezorte školstva ju predseda vlády požiadal, aby zatiaľ poverila riadením rezortu jeho, keďže výber nového ministra ešte nie je uzavretý.

ilustračné foto

Ďalšie aktuálne správy

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM