Politika

Čaputová sa pustila OSTRO do politikov: Neskrývajte sa za ženskú SUKŇU!

Zuzana Čaputová sa okrem iného veľmi rázne vyjadrila k tomu, či by v prípade odvolanej vlády rozhodovala o závažných otázkach zahraničnej politiky. Čo povedala?

Ilustračný obrázok k článku Čaputová sa pustila OSTRO do politikov: Neskrývajte sa za ženskú SUKŇU!
Zdroj: Facebook.com/Zuzana Čaputová

Prezidentka SR Zuzana Čaputová je za poskytnutie stíhačiek MiG-29 Ukrajine. Zdôraznila však, že vzhľadom na dočasne poverenú vládu je potrebné nájsť ústavne súladnú cestu. Považuje za logické, že vláde dodá legitimitu na dané rozhodnutie Národná rada (NR) SR. Vyplýva to z jej štvrtkového vyjadrenia.

Nesúhlasí s nápadom, aby o závažných otázkach zahraničnej politiky v prípade odvolanej vlády rozhodovala prezidentka. Odkázala politikom, aby sa neskrývali za ženskú sukňu.

Za Ukrajinou naďalej pevne stojí

„Ak parlament v decembri odobral legitimitu vláde, a teda obmedzil jej právomoci, tak z logiky veci aj našej ústavy vyplýva, že by to mal byť práve parlament, kto by tú legitimitu vláde mal dodať v tom konkrétnom rozhodnutí alebo celkovo vo všetkých závažných otázkach zahraničnej politiky,“ uviedla Čaputová.

Ako dodala, vojenskú pomoc Ukrajine podporuje. Poukázala na to, že Ukrajina sa bráni, neútočí a svet jej pomáha s obranou hodnôt, ktoré sú dôležité aj pre nás.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM