Webnoviny - Svet

Časť rýchlostnej cesty R1 pri Nitre už nie je spoplatnená

WEBNOVINY.SK

Ilustračné foto. Foto: SITABRATISLAVA 19. marca (WEBNOVINY) – Časť rýchlostnej cesty R1 pri Nitre je od dnešného dňa pre motorové vozidlá do 3,5 tony opätovne nespoplatnená.

„Motoristi ju môžu požívať bez nutnosti zakúpiť si diaľničnú nálepku,“ uviedol hovorca Národnej diaľničnej spoločnosti Marcel Jánošík. Národná diaľničná spoločnosť na základe rozhodnutia ministra dopravy Jána Figeľa dnes zabezpečila zmenu dopravného značenia na časti rýchlostnej cesty R1 pri Nitre. Výsledkom je skutočnosť, že uvedená časť ťahu R1 sa opätovne stáva pre vozidlá do 3,5 tony nespoplatnenou.

Spoplatnenie sa istý čas týkalo trojkilometrového úseku pred Nitrou od križovatky na Topoľčany po križovatku na Hlohovec. Takzvaný severný obchvat mesta bežne využívajú Nitrania, ktorí sa chcú dostať na Zobor, do obchodného centra Metro alebo do Lužianok. Z úseku v novembri odstránili tabule, ktoré informovali o výnimke zo spoplatnenia mýtnym systémom. Mestu sa nepáčilo, že zmena sa odohrala bez prerokovania s ním, protest dávala aj generálna prokuratúra. Na zrušení spoplatnenia úseku sa napokon dohodli minister dopravy Ján Figeľ s primátorom Nitry Jozefom Dvončom.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM