Webnoviny - Svet

Časť termálneho parku v Oraviciach je na prenájom

WEBNOVINY.SK

Meander Park OraviceFoto: tripadvisor.com­BRATISLAVA 22. decembra (WEBNOVINY) – Časť termálneho parku v Oraviciach je na prenájom. Rozhodol o tom správca konkurznej podstaty spoločnosti Meander Park, s.r.o., ktorý ponúkol na prenájom podnik ako celok. Meander Park prevádzkuje časť termálneho parku v Oraviciach a do konkurzu sa dostal v novembri po neúspešnom pokuse o reštruktura­lizáciu. Vyplýva to z oznámenia uverejneného v Obchodnom vestníku.

Ďalší osud termálneho parku a lyžiarskeho strediska v Oraviciach tak zostáva naďalej otázny. Po Meander Parku sa totiž prednedávnom dostala do konkurzu po neúspešnej reštrukturalizácii aj spoločnosť Meander Skipark, ktorá prevádzkuje lyžiarsku časť strediska. Podobný osud môže čakať aj poslednú z trojice prevádzkových spoločností, Meander Thermal, ktorá ešte donedávna nebola ani v reštruktura­lizácii. V polovici decembra však začal banskobystrický okresný súd reštrukturalizačné konanie aj voči tejto spoločnosti, ktorá prevádzkuje viac ako 65 % vodnej plochy v termálnom parku.

Manažment Meander Parku mal pritom pri neúspešnej reštrukturalizácii spoločnosti ťažké srdce predovšetkým na veriteľské banky, ktoré údajne napriek pôvodným dohodám napokon v rozhodujúcej chvíli nepodporili reštrukturalizačný plán firmy. Mierila tak do konkurzu. Onedlho podobný osud čakal aj spoločnosť Meander Skipark, ktorá je už rovnako v konkurze.

Spoločnosť Meander park, s.r.o., ktorú konkurzný správca ponúka na prenájom, vznikla ešte v roku 2004 a podieľa sa na prevádzke termálneho kúpaliska a lyžiarskeho strediska v Oraviciach. Do platobnej neschopnosti sa dostala v roku 2009 a o reštruktura­lizáciu požiadala v apríli 2010. Neúspešný proces reštrukturalizácie trval 6 mesiacov.

Výrazné zhoršenie finančnej situácie spoločnosti v roku 2009 dokazujú aj zverejnené hospodárske výsledky, kedy skončila v strate vyše 670 tis. eur. Ešte v roku 2008 pritom vykázala zisk 72,3 tis. eur. Samotné tržby z predaja vlastných výrobkov a služieb spoločnosti sa vlani medziročne prepadli o vyše 55 % na 2,1 mil. eur.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM