Webnoviny - Svet

Cenová rada vlády končí v závere januára

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 29. decembra (WEBNOVINY) – Cenová rada vlády, ktorá pôsobí ako poradný orgán v oblasti cenovej stability a zamedzenia nežiaduceho cenového vývoja, ukončí svoju činnosť v závere januára budúceho roka. Podľa schváleného harmonogramu zasadnutí bude rada naposledy rokovať 27. januára, pričom k tomuto dátumu svoju činnosť aj ukončí. Hlavnú iniciatívu vo výkone cenovej politiky štátu by po ukončení činnosti rady malo prebrať Ministerstvo financií SR.

Na poslednom januárovom zasadnutí by cenová rada mala uzatvoriť všetky problematické oblasti, ktorými sa zaoberá. Prípadné legislatívne procesy odporúčané závermi rokovaní rady by však mali pokračovať naďalej tak, aby boli úspešné naplnené. Cenová rada vlády SR bola zriadená na základe rozhodnutia vlády z 24. septembra 2008. Týmto rozhodnutím boli menovaní jej členovia ako aj schválený jej štatút. Rada zasadá každý mesiac, pričom jej prvé zasadnutie sa uskutočnilo 29. októbra 2008.

V rámci svojej činnosti sa rada venovala napríklad vývoju cien stomatologických výkonov, cenám parkovného, taxislužieb či cenám za kurzy na vodičské oprávnenie. Rovnako jednotlivé rezorty zastúpené v rade spolupracovali aj na výkone kontrol vo výrobnom a spracovateľskom priemysle a maloobchodných reťazcoch za účelom zistenia prípadných neoprávnených praktík v dodávateľsko – odberateľskom reťazci. Jednou z oblastí, ktorou sa Cenová rada vlády zaoberala, je aj oblasť bankových poplatkov či výška úrokových marží bánk pôsobiacich na slovenskom bankovom trhu.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM