Webnoviny - Svet

Centrom Bratislavy znela v stredu večer hymna Slovana

WEBNOVINY.SK

Fanúšikovia ŠK Slovan Bratislava nesú nad hlavami hráča klubu Erika Grendela. Futbalisti ŠK Slovan Bratislava sa tešia zo šiesteho majstrovského titulu v histórii samostatnosti SR. Foto: SITA/Marián Peiger BRATISLAVA 25. mája (WEBNOVINY) – Hoci futbalisti ŠK Slovan Bratislava boli na Hlavnom námestí iba necelú hodinu, historickým centrom hlavného mesta Slovenska zaznel trikrát známy chorál „belasých“: „V Bratislave všetkým známe, že belasých radi máme. Každá pani, každý pán fanúškuje za Slovan.“ Prvýkrát k tomuto chorálu vyzvali moderátori stredajšieho slávnostného večera približne 600 priaznivcov dve minúty predtým, ako výprava hráčov spolu s realizačným tímom dorazila do centra osláv z víťazného ligového stretnutia záverečného 33. kola v Dunajskej Strede (3:0).

Druhýkrát si hymnu Slovana vyžiadal najlepší strelec Corgoň ligy 2010/2011 Filip Šebo. Urobil to tesne po tom, ako on a jeho spoluhráči prevzali z rúk prezidenta Slovenského futbalového zväzu (SFZ) Jána Kováčika a prezidenta Únie ligových klubov (ÚLK) Dušana Tittela zlaté medaily a víťaznú trofej. Počas dekorovania nových futbalových majstrov Slovenska sa práve 27-ročný útočník Filip Šebo predviedol nie iba ako líder tímu, ale aj ako výborný zabávač. Neúnavne dirigoval dianie na pódiu i pred ním a udeľoval slovo ďalším aktérom slávnostného večera. Tak sa k mikrofónu dostal aj hlavný tréner Slovana Karel Jarolím, ktorý zo 45 možných získal na jar neuveriteľných 43 bodov. „Toto veľké víťazstvo patrí v prvom rade vám, skvelým fanúšikom Slovana, ktorí ste nás perfektne hnali dopredu. Samozrejme, že tento triumf si zaslúžili aj títo chlapci, ktorí vytvorili vynikajúcu partiu a na ihrisku neúnavne bojovali za farby nášho tímu,“ spokojne skonštatoval český kormidelník „belasých.“

Na pódiu s čerstvými majstrami Slovenska vystúpil aj viceprezident ŠK Slovan Bratislava pre športovú oblasť Petr Kašpar, ktorý prítomných ubezbečil, že Slovan sa počas letnej prestávky určite posilní a pokúsi sa konečne preraziť aj v európskych pohárových súťažiach. Horúcou otázkou večera bola téma, či ostrostrelec Filip Šebo zotrvá v Slovane alebo sa nechá zlákať do zahraničia. „V Slovane som veľmi šťastný, určite v klube zostanem a pokúsim sa mu pomôcť v pohárovej Európe,“ verejne sľúbil pred svojimi vernými priaznivcami bratislavský rodák, ktorý sa po návrate z Francúzska domov stal ústrednou postavou ŠK Slovan.

Futbalistom Slovana Bratislava za celkové prvenstvo v corgoňligovej sezóne 2010/2011 patrí aj šek na 75 000 eur. SITA

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie