Webnoviny - Svet

Ceny benzínu a nafty na Slovensku porastú

WEBNOVINY.SK

BRATISLAVA 22. júla (WEBNOVINY) – Ceny pohonných látok sa budú na Slovensku prvýkrát od konca apríla zvyšovať. Informoval o tom Tomáš Novotný z portálu natankuj.sk, podľa ktorého od soboty zdražejú benzíny najčastejšie o dva centy za liter a nafta o 1,5 centu za liter.

„Naše predpoklady o raste cien benzínov a nafty sa napĺňajú. Rast však bude výraznejší, než sme čakali,“ konštatoval Novotný.

Za rastom cien pohonných látok podľa neho pritom stojí rast ich cien na burze v Rotterdame počas tohto týždňa. Hodnota benzínov dosahuje úrovne z konca mája a nafta na burze sa priblížila k svojim tohtoročným rekordom. Priemerná cena najpredávanejšieho benzínu 95 Natural sa tak po zdražení dostane tesne pod hranicu 1,470 eura za liter. Nafta bude v priemere stáť približne 1,350 eura za liter.

Benzíny na burze v Rotterdame v tomto roku zdraželi približne o tri centy za liter, výraznejšie ako benzíny na Slovensku. Nafta zdražela v našej krajine približne o 1,5 centu za liter, menej ako v Rotterdame. Po aktuálnom zvyšovaní cien tak benzínom na Slovensku zostane dôvod na ďalšie, asi jednocentové zdraženie. „To sa môže stratiť, iba ak sa vo svete začnú znižovať ceny pohonných látok. Dnes tomu ale nič nenasvedčuje,“ konštatuje Novotný. Po zdražení budú benzíny a nafta na Slovensku v porovnaní so začiatkom roka drahšie približne o 14,5 centu za liter.

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM