Webnoviny - Svet

Čerrtovica bude uzavretá do minimálne do pondelka

WEBNOVINY.SK

Ilustračné foto Foto: SITA/Gabriel Lipták ČERTOVICA/ŽILINA 4. septembra (WEBNOVINY) – Nízkotatranský horský priechod Čertovica bude pre dopravu uzavretý minimálne do pondelka. Cesta I/72 spájajúca Liptov a Horehronie je pre popadané stromy neprejazdná od stredy, podľa pôvodných informácií mala byť sprejazdnená už v sobotu, pracovníci miestneho urbariátu však ešte stále odstraňujú popadané stromy a konáre.

„ Vpondelok, keď to ešte skontrolujú, by sme mali vedieť, či sa uzávierka ešte predĺži, alebo cestu otvoríme. Nie je isté ani to, že sa to v pondelok otvorí, lebo je tam veľké množstvo uvoľnených a podmáčaných stromov, smreky majú totiž plytké korene a na viacerých miestach hrozí, že budú ďalej padať na cestu. Urbariát ako vlastník stromov by mal odborne zhodnotiť a povedať nám, či z hľadiska bezpečnosti môžeme pustiť dopravu, alebo či ešte budú ďalej vykonávať nejaké práce,“ uviedol pre agentúru SITA námestník pre správu ciest Slovenskej správy ciest v Žiline Marián Pikuliak.

Dopravné značky zakazujúce prejazd Čertovicou osadili cestári v smere od Liptovského Hrádku aj od Brezna, upozorňujúcu značku umiestnili aj na križovatke v Ružomberku, aby mohli vozidlá odbočiť na obchádzku cez Donovaly.

SITA

Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM