Rôzne

Certifikát Zelená škola získalo 110 škôl: Podporiť ich prišiel aj prezident Kiska

Celkom 110 certifikátov najväčšieho environmentálno-vzdelávacieho programu na Slovensku - Zelená škola, dnes odovzdali zástupcom úspešných škôl počas slávnosti v aule Technickej univerzity (TU) vo Zvolene.

Ilustračný obrázok k článku Certifikát Zelená škola získalo 110 škôl: Podporiť ich prišiel aj prezident Kiska
Zdroj: TASR

Program realizuje Centrum etickej a environmentálnej výchovy Živica. Ako uviedol manažér programu Juraj Oravec, do Zelenej školy bolo v minulom školskom roku zapojených 314 škôl. Tento rok to je až 321 škôl. „Dnes sme odovzdali certifikáty školám, ktoré boli úspešné v uplynulom dvojročnom certifikačnom období,“ povedal.

Certifikácie sa zúčastnilo približne 300 učiteľov a žiakov zapojených škôl. Podporiť ich prišiel aj prezident SR Andrej Kiska, podľa ktorého sú práve školy a učitelia tým rozhodujúcim faktorom, ktorý vytvára v mladej generácii vzťah k životnému prostrediu a formuje ich do budúcnosti.

Zapojenie do Zelenej školy si pochvaľovali aj ocenení zástupcovia škôl. Ako TASR povedala Mária Kemková z obce Heľpa na Horehroní, žiaci po tom, ako vstúpili do programu, sa začali oveľa viac venovať životnému prostrediu v ich okolí. „Žiaci sa environmentalistike začali venovať nielen v čase voľna, ale aj počas vyučovania, napríklad v rámci prírodovedy. Tie vedomosti, ktoré získali v rámci programu, boli skutočne obrovské.“

Zelená škola je výchovno-vzdelávací program určený pre materské, základné a stredné školy, ktoré chcú zmeniť seba a svoje okolie. Cieľom programu je podpora školských komunít, v ktorých si ich členovia vyskúšajú čaro i nástrahy spolupráce. Žiaci s pomocou učiteľov a rodičov riešia reálne potreby svojej školy a okolia, čím pomáhajú k pozitívnej zmene.

Program získal tento rok aj ocenenie ministra životného prostredia za mimoriadne výsledky a dlhodobé aktivity v ochrane a starostlivosti v tejto oblasti.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM