Webnoviny - Svet

Česi po využitých presilovkách zdolali Dánov

WEBNOVINY.SK

<html xmlns=„http:/­/www1.webnovi­ny.sk/Newsml/xhtml­.xsd“> <head>
<title/> </head> <body>KLOTEN 25. apríla (WEBNOVINY) – Pohodlným víťazstvom favorita 5:0 sa skončil večerný duel základnej D-skupiny na 73. majstrovstvách sveta medzi Českom a Dánskom. Česi tak napodobnili Fínsko, ktoré v prvom zápase dňa v Klotene zdolalo Nórsko rovnako 5:0. Dánom načal v 7. min Jaroslav Hlinka, no to bolo na dlhé minúty zo strany zverencov trénera Vladimíra Růžičku všetko. Na rozdiel dvoch gólov upravil až v 32. min počas presilovej hry Jan Marek a ešte pred druhou sirénou sa strelecky presadili Čajánek a Hemský. Na konečných 5:0 stanoval v III. tretine Jaromír Jágr, ktorého posledné dni pred šampionátom trápila chrípka. V pondelok si Česko zmeria sily s Nórskom, v druhom zápase D-skupiny na stúpia Fínsko a Dánsko.

D-skupina (Kloten): Česko – Dánsko 5:0 (1:0, 3:0, 1:0) Góly: 7. J. Hlinka (Klepiš), 32. Marek (Rolinek, K. Rachůnek), 36. Čajánek (Hemský, Jágr), 38. Hemský (Čajánek, Jágr), 51. Jágr (Čajánek) Vylúčení: 7:8 na 2 min, presilovky: 4:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Piechaczek (Nem.), Zalaski (Kan.) – Bouguin (Fr.), Semionov (Est.), 4342 divákov

Zostavy: Česko: Štěpánek – Židlický, Čáslava, Němec, K. Rachůnek, Polák, Blaťák, M. Barinka – Čajánek, Hemský, Jágr – Kotalík, Marek, Rolinek – J. Hlinka, Klepiš, Irgl – Červenka, Plekanec, Olesz Dánsko: Galbraith – Hersby, Larsen, Damgaard, Bech Christensen, Mads Boedker, Pedersen – K. Staal, Hardt, Regin – Degn, Morten Green, Mikkel Boedker, Christensen, Madsen, Jakobsen – Lykkeskov, Dresler, Sundberg

Tabuľka:

1. Fínsko 1 1 0 0 0 5:0 3 Česko 1 1 0 0 0 5:0 3 2. Nórsko 1 0 0 0 1 0:5 0 Dánsko 1 0 0 0 1 0:5 0